Mika47

Jak začít psát úvahu o filmu?

Doplňuji:
Díky, asi jsem nepoložila správně otázku. Vám co je to úvaha a jak se píše, ale chtěla jsem vědět, jak začít. Jakou větou.. Co dát na začátek…

Nejlepší odpověď
annas

Úvaha by měla začínat někde „daleko“, aby vzbudila ppzornost čtenáře. Nnikoliv hned napsalt např. V poslední době jsem viděala film… Ale řřeba uvést několik vět o kinech, v menších městech zanikla, film se dávají v TV , ale přesto i nadjete příležitost fil zhlédnout …

Od úvodu pak přejdete k tomu, co vám film dal, co se vám nelíbili, co vám připomíná, zdůvoidníte jednání postav, hodnocení jiných x hodnocení svému atd.
Nerozebíráte fakat, ale hodnotíe je, přemýšlíte nad nimi. Důležitý je i obecný závěr,, k němuž dojdete na základě svých myšlenek.

Určitě víte, jakými jazykovými prostředky vyjadřujete svůj názor… ˇUvaha je nejtěžší slohový útvar, vyjadřuje totiž váš způsob myšlení.

Další odpovědi
anonym

Nejdřív se na film koukni a ´vypíchni´ si nějaký moment, o němž chceš (budeš) psát – a rozhodni se, z jakého hlediska.
Pak si napiš hrubou osnovu – a na film se koukni ještě jednou-dvakrát.
😉
Pak ti to půjde ´samo´…

marci1

Napsání úvahy je úplně super. Na úvaze je nejlepší to, že se nemusíš řídit danou koncepcí, která Tě ve většině případů namísto pomoci rozvíjet text spíše svazuje. Jde o vkládání myšlenek chronologicky za sebou, to znamená tak, jak na ně autor přichází. Úvaha od slova uvažovat zahrnuje přesně to, co děláte, když nad něčím přemýšlíte. Stačí nad ním jen popřemýšlet a rozhodnout se, z jaké strany ho pojmeš. Každopádně se nejedná o popis filmu, ale zamyšlení proč to tak je, jak je to možné, co tím chtěl režisér říci ap.
http://www.top­zine.cz/jak-se-pise-slohova-prace-uvaha

Mika47

Nejde o úkol do ČJ ale do dějepisu. Je to sice úvaha ale trochu jiná… Máme zadáno, co tam všechno musí být.. Kdyby to byla obyčejná úvaha tak se na nic neptám a prostě píšu, ale když tam musí být přesné datum, způsob řešení, další možné řešení atd… NO HRŮZA!!!

Mika47

Můžu tam napsat i děj? Třeba odstavec děje a pak k tomu svůj názor co mě dojalo a tak?

annas

Když je to do dějepisu, tak bych napsala, že se stále natáčejí filmy historické, romantické i dobrodružné, z různých období. .Mezi dramtatický válečný a romantický film patří …

Teď bych psala – proč drama – jak zobrazuje film, jak vidíte vy, proč válka, proč romatnika… takže uvažujete o tom, co se dělo.

Když máte napsat názor, tak je třeba uvést něco z fílmu, k čemu se vyjadřujete a srovnat s autorovým pphledem, ppstojem.. Takže to, co napsal autor, jak to vidíte vy … Jak se vám film jeví, jak je příběh zpracovaný, vztah ke skutečnosti, zda mylšenky platí obecně …

Já film neznám, tak se mně špatně o něm píše. Je to jen produ myšlenek …