Avatar uživatele
Mika47

Jak začít psát úvahu o filmu?

Doplňuji:
Díky, asi jsem nepoložila správně otázku. Vám co je to úvaha a jak se píše, ale chtěla jsem vědět, jak začít. Jakou větou.. Co dát na začátek…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, marci1 před 3603 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Úvaha by měla začínat někde „daleko“, aby vzbudila ppzornost čtenáře. Nnikoliv hned napsalt např. V poslední době jsem viděala film… Ale řřeba uvést několik vět o kinech, v menších městech zanikla, film se dávají v TV , ale přesto i nadjete příležitost fil zhlédnout …

Od úvodu pak přejdete k tomu, co vám film dal, co se vám nelíbili, co vám připomíná, zdůvoidníte jednání postav, hodnocení jiných x hodnocení svému atd.
Nerozebíráte fakat, ale hodnotíe je, přemýšlíte nad nimi. Důležitý je i obecný závěr,, k němuž dojdete na základě svých myšlenek.

Určitě víte, jakými jazykovými prostředky vyjadřujete svůj názor… ˇUvaha je nejtěžší slohový útvar, vyjadřuje totiž váš způsob myšlení.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?fcoop Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejdřív se na film koukni a ´vypíchni´ si nějaký moment, o němž chceš (budeš) psát – a rozhodni se, z jakého hlediska.
Pak si napiš hrubou osnovu – a na film se koukni ještě jednou-dvakrát.
😉
Pak ti to půjde ´samo´…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Napsání úvahy je úplně super. Na úvaze je nejlepší to, že se nemusíš řídit danou koncepcí, která Tě ve většině případů namísto pomoci rozvíjet text spíše svazuje. Jde o vkládání myšlenek chronologicky za sebou, to znamená tak, jak na ně autor přichází. Úvaha od slova uvažovat zahrnuje přesně to, co děláte, když nad něčím přemýšlíte. Stačí nad ním jen popřemýšlet a rozhodnout se, z jaké strany ho pojmeš. Každopádně se nejedná o popis filmu, ale zamyšlení proč to tak je, jak je to možné, co tím chtěl režisér říci ap.
http://www.top­zine.cz/jak-se-pise-slohova-prace-uvaha

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mika47

Nejde o úkol do ČJ ale do dějepisu. Je to sice úvaha ale trochu jiná… Máme zadáno, co tam všechno musí být.. Kdyby to byla obyčejná úvaha tak se na nic neptám a prostě píšu, ale když tam musí být přesné datum, způsob řešení, další možné řešení atd… NO HRŮZA!!!

před 3603 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mika47

Můžu tam napsat i děj? Třeba odstavec děje a pak k tomu svůj názor co mě dojalo a tak?

před 3603 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Když je to do dějepisu, tak bych napsala, že se stále natáčejí filmy historické, romantické i dobrodružné, z různých období. .Mezi dramtatický válečný a romantický film patří …

Teď bych psala – proč drama – jak zobrazuje film, jak vidíte vy, proč válka, proč romatnika… takže uvažujete o tom, co se dělo.

Když máte napsat názor, tak je třeba uvést něco z fílmu, k čemu se vyjadřujete a srovnat s autorovým pphledem, ppstojem.. Takže to, co napsal autor, jak to vidíte vy … Jak se vám film jeví, jak je příběh zpracovaný, vztah ke skutečnosti, zda mylšenky platí obecně …

Já film neznám, tak se mně špatně o něm píše. Je to jen produ myšlenek …

před 3603 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek