Adelajzna

Jak začít komunikovat s vlastním tátou?

Už od mala žiji s mámou, ale tat'ka bydlí přes ulici, takže ho mám po ruce. Mám ho ráda,on mě taky, ale jediné co si řeknem je Ahoj.. Když jedeme na výlet, já si dám sluchátka do uší a on mlčí.. Vůbec nevím, jak s ním mám komunikovat, o čem si s ním mám povídat. Prosím,porad'te…

Nejlepší odpověď
dejavu

Lámat to přes koleno a tahat témata z paty, je nanic, zkus s ním navodit nějakou činnost, z ní to vyplyne samo, abyste se odblokovali. Řekni mu, jestli by tě nezavezl někam, kde to měl rád, když byl dítě nebo hodně mladý. No a tam se ho ptej na místa, která uvidíte. A jako pokud máš sluchátka v uších, tak to se na tebe vybodne každý, to je jako komunikovat s mrtvolou. Takže sluchátka ven.
Zkus ho poprosit o pomoc s nějakým problémem ve škole, nemusí to být jen učení, zeptat se ho na to, co si myslí o věcech, které tě zajímají a dějí se kolem tebe. Popros ho, aby tě něco, co umí on, naučil, to bude muset mluvit, to zabírá vždycky. :)
Doplňuji:
Jo a hlavně nečekej, že se jednou zeptáš a on se rozšvitoří a rozváže a když ne, tak se urazíš a vzdáš to. Chce to mu prostě delší dobu signalizovat, že máš zájem se bavit, zajímá tě, kdo je, co si myslí, zajímají tě jeho rady i to, kým byl jako dítě, jeho rodiče a historie jeho rodiny… Myslím, že určitě bude rád. Ono mít dítě na starosti, co nekomunikuje, to je celkem opruz a člověk pak už to vzdá.

Další odpovědi
Kelt

Lepší začít pozdě, než nikdy. Někdo by měl udělat první krok. Když vidí, že máš sluchátka, tak s ním asi nechceš mluvit a on to tak bere. Nevím, kolik je ti roků, před pubertou v pubertě nebo jsi dospělá nad 18 let. Tak si příště neber sluchátka a až půjdete na výlet tak načni nějaké téma, které by mohlo být pro něj zajímavé a nech ho povídat, nebo se mu svěř s nějakým problémem, že kluci ve třídě jsou hloupí, nebo něco tě upoutá na cestě, tak se ho na to zeptej. Třeba jestli umí odhadnout vzdálenost ke stromu. Nebo mu navrhni házení šišek, kamenů , sněhových koulí. Zkuste udělat táborák atd. Je to člověk, jako ty. Nikdo není dokonalý. I ten hloupý může chytrého nějak poučit. A nikdo se nemusí stydět za to, jaký je.

Nevíteto?

Věnujte se spolu nějaké činnosti (zájmu) o které se budete moct bavit 🙂 Jestli jezdíte na výlety, můžete se bavit o tom se vám tam líbilo, co se tam stalo.

anonym

Je viďet,že každý jste na jiné fregvenci,co je dole od sebe je nahoře u sebe,co facebook.com,na společné zdi?Má tatík k dispozici internet?
Doplňuji:
Nejenom,že na FB můžeš stahovat na zeď videoklipy svých oblíbených interpretů,ale také můžeš pohodlně komunikovat i se sluchátkama naraženýma na uších,pro začátek myslím ideální navazování komunikace.