Avatar uživatele
Tomáš T

Jak začít, co potřebuji k obchodování s akciemi??

Dobrý den, budu rád za každou radu, odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1995 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

základní kapitál, spoustu informací, ekonomický cit a... hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud chceš obchodovat přímo, potřebuješ v prvé řade makléřskou licenci (vydává na základě složení zkoušek ČNB).
Pokud přes již zavedeného makléře (tedy dáváš pokyny, podle nich obchoduje na tvé triko a s tvými penězi makléř), pak potřebuješ toho makléře.
;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Především zprostředkovatele, který je bude pro Tebe nakupovat (stačí vyhledat brokera), a peníze, které se můžeš bez problému dovolit ztratit. To je velmi důležité upozornění, které by každý začátečník měl opravdu pochopit, protože řada lidí si myslí - často na základě četby reklamních materiálů brokerských společností, nebo filmů - že o obchodování s akciemi je snadná cesta k vysokým výdělkům. Není a řada lidí to zjistí až naostro. Nejdřív jsem si říkal, že napíšu ještě něco o specifických znalostech z oblasti technické analýzy, ale popravdě, obchodování s akciemi je z velké části záležitost štěstí. Je to trochu gamble. Pravidla, která platila včera, dnes platit nemusí a nelze příliš spolehlivě usuzovat na chování trhu z minulého vývoje. Je sice dobré přečíst si pořádně o tom, jak to na burzách funguje, ale v žádném případě nepodlehnout "zaručeným radám" z různých knížek, jak získat bohatství prostřednictvím akcií.V podstatě nejlepší doporučení by asi bylo založit si brokerskou firmu, ty mají příjmy především z proběhnutých obchodů (jakožto zprostředkovatelé).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Prachy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Začni si hrát na českém písečku, kde se naučíš základy. Zajdi do Fio banky, která Ti zajistí obchodování na RM-Systému a zároveň Ti nabídne bezplatné školení do začátku, abys znal základní pojmy a co se dá dělat.

Přes Fio se můžeš dostat i na burzy v Praze, Varšavě a USA.

Jak píše gecco, tím máš makléře.

Do začátku Ti bude stačit částka do 100000 Kč. Hlavně si ale neber úvěr a nedávej na to všechny své prostředky. Investice může být vázaná hodně dlouho (řádově i více jak 5 let).

Dílem soudruha Kalouska, již neplatí pravidlo, že po 6 měsících můžeš akcie prodat a ze zisku neplatíš daň z příjmů 15 %. Teď už musíš za tímto účelem držet akcie 3 roky, jinak je daň 19 %.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek