Školníšprtka

Jak začít běhat?

Dobrý den,
Jak začit běhat a jak se naučit běhat?
Které oblečení je potřeba na běh?
Díky

Nejlepší odpověď
MoneyMoney

Obléct se, vyjít ven, klást jednu nohu před druhou a zrychlovat. To jsi nikdy neběhala? Děti běhají spontáně a nepřemýšlí nad tím.
Není to složité, důležité je jen správné dýchání. Speciální oblečení netřeba.

;) alienrdone, jasně, ale to už je v zájmu a pro „potřeby„ ostatních a né té běžkyně kvůli běhu. ;) Z tohoto pohledu na tom vůbec nesejde. Snad jen, aby to oblečení bylo pohodlné.

Další odpovědi
aliendrone

Je to DOST podobné, jako chůze. Na střídačku jednu nohu vpřed, přenést na ni váhu, pak druhou nohu atd. atd. – pořád dokola. Tempo střídání postupně zrychlovat a najednou BĚŽÍŠ! ;) :D :D

MoneyMoney je mimo mísu s těmi hadry (že na tom prý nezáleží, PCHE!), dobře děláš, že se ptáš! Co se oblečení týká, tak my (zdejší chlapi) ti rádi poradíme, ale nejříve pošli PLS fotografii postavy. Na tom totiž ohledně výběru VHODNÉHO oblečení HODNĚ záleží, ne, že ne! ;) :)

paul1

Informace jsou v odkazu. Je to ale poměrně drahá záležitost, včetně bot. Začít můžete i v běžném oblečení, nejdřív v menších dávkách, ne podle silnic, raději bokem, ale zase ne v osamocených lokalitách, kde by to mohlo být nebezpečné. Po čase uvidíte, či Vám běhání bude vyhovovat a potom do oblečení můžete i trochu investovat. Z mé zkušenosti: začal jsem běhat, ale objevily se problémy s páteří, tak jsem přestal a teď jen chodím, snažím se chodit rychleji.
Ještě to doplním – dobrý je tzv. indiánský běh, to je 40 kroků a 40 skoků

Zdroj: https://www.be­hani.cz/damske-obleceni/

zjentek

Bývá dobrým zvykem, že před každým novým „zaměstnáním“ jdeme k lékaři na VSTUPNÍ PROHLÍDKU, která naše budoucí plány a záměry PROVĚŘÍ, eventuálně pak (ne)doporučí či přímo (NE)POVOLÍ!

Kelt

Příruček je hodně. Také knih je dost, no a na internetu určitě něco najdeš. Začni postupně, nejprve chůzi, pak přidej běh. Nejprve 3 x týdně. Rozcvič se před tréninkem a po skončení se také uvolni. Je dobré, když budeš s někým běhat a budete si při běhu povídat. Podle toho dýcháte dobře. Nechtěj hned nějaké výsledky. Vydrž souvisle běžet 5,10 , 30 minut. A raději pomalu, neuspěchej nic.

Midoc

Běhat někde mimo silniční provoz, kde je čistý vzduch.

da ny

Běhání, umět běhat je věda.
Správně běhat umí jen málokdo.
Běhání může být nebezpečné, nevhodné (ničí klouby a páteř).
Nevěřte na speciální (a drahou) obuv či „přírodní terén“..
Věnujte se raději chůzi, maximálně tzv. indiánskému běhu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.