mamba

Jak zachránit byt po matce,na který je uvalena exekuce?

Dobrý den,matka mého přítele neplatí nájen,vodu,eletriku ani internet a dělá mrtvého brouka. Na byt ,který není v osobním vlastnictví je uvalena exekuce nejméně rok a stále se nic neděje..V bytě již dlouho nikdo nebydlí a není tam co zabavit..Rodina by byt chtěla zachránit,ale neví si rady..je možné ho na někoho přepsat?Zbaví se tak byt dluhu když tam nebude mít matka trvalé bydliště a bude tam nový nájemník?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
arygnoc

nechápem, ako môže byť na byt uvalená exekúcia, keď nie je v osobnom vlastníctve.
Pokiaľ sa jedná o obecný či štátny (či aký to je) byt, je od Vás nekorektné (nemorálne) byt „zachraňovať“, pokiaľ družstevný, tak už niekoho vlastníctvom je (družstva, banky).

Další odpovědi
Mapel

Dost zmatený popis.
Byt je po matce. Ona už zemřela a zanechala dluhy? patří byt do dědictví. V kažém případě pokud je na něco uvalena exekuce je potřebné zaplatit exekuci. Jináč nemohu žádný majetek převádět.

Exekuci mohu uvalit pouze na majetem který povinná osoba vlatní a na nic jiného. Vyjasněte si nejdříve na koho je uvalena exekuce, zda žije a co je ve vlastniczví povinného. Jináč s tím nehneme.

ReHu

Píšeš, že byt není v osobním vlastnictví.
Moc tomu nerozumím, exekuce je na byt, který není dlužníka?
A jak ho chcete zachránit? Víte komu byt patří? Nějakému byt.družstvu?
Jak vysoké jsou dluhy za nájem, ,vodu,eletriku a internet? A za poplatky?