funky

Jak zacházet s externím HDD?

slyšel jsem že se po odpojení od USB ještě chvíli dotáčí a nemělo by se s ním prudce manipulovat. je to pravda? jak dlouho se to děje? popř. další instrukce jak zacházet s ext. hdd. děkuji

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Je to pravda. Moc s ním nemanipulovat. Mě spadl z postele, nebyl to moc velký pád a od té doby, když HDD připojím k PC a a chci si z HDD pistit film, tak se mi film seká a Hard Disk začně, tak podivně hučet.

Další odpovědi
Michal Kole

pokud se točí tak ho nechat v klidu, aby se dotočil. Já nejdřív vyjmu USB kabel a až se dotočí tak vyjmu napájecí kabel.

mosoj

Zácházet jako s notebookem. Konstrukce hd v notebooku a externím hardu je stejná. Přehnaná opatrnost není nutná, ale když to halt spadne z výšky na zem ?

led

Ako každé elektromechanické zariadenie, pracujúce s mikrovzdiale­nosťami je aj HDD náchylný na otrasy. Určité malé otrasy znáša až po odpojení od počítača a automatickom zaparkovaní čítaco-zapisovacích hláv do stabilizovanej polohy a vypnutí.

RomanP

Externí HDD se odebírá stejnš jako jiné zařízení USB. Přes položku bezpečně odebrat zařízení. Mám Externí HDD Portable to již neobsahuje napajecí kabel