Jak zabranit zloutnuti

starych listin.Mam listiny,jsou neposkozene,jen zacali tak divne zloutnot.Je to normalni proces toho papiru nebo se tomu da zabranit?Dekuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Zejména v důsledku uložení v nevhodných podmínkách s vysokou vlhkostí dochází k napadání papíru bakteriemi a plísněmi. Nejčastěji užívaným desinfekčním prostředkem při napadení jsou alkoholy. Důležitá je zásada dostatečné koncentrace a doby působení dezinfekce, jinak dochází k vypěstování odolných kmenů mikroorganismů.

Více informací se dozvíte na této stránce:

http://www.fi­lokartie.cz/?cla=384