race02

Jak zabránit zhoršování logického myšlení?

Dobrý den,
mám takový problém. Nyní chodím do prváku na gymnáziu a zaráží mě jedna věc. Vždy jsem býval nejlepší v logických soutěžích (výhra v okresním kole MO) a celkově mě logické úlohy a celkově matematika bavila. Postupem času se mi ale zdá, že logiku ztrácím. Například teď jsem v Matematickém Klokanovi získal jen mírně nadprůměrný výsledek a hodně jsem se u toho nadřel. Z matematiky mám standartně 2/3 (v pololetí 2) a patřím do „lepšího“ průměru. Možná je to tím, že jsem zpohodlněl a svoji logiku nerozvíjel s tím, že do podprůměru nikdy nespadnu. Docela mě frustruje, že holky které matiku pravidelně počítají a učí se jí, na tom jsou výsledkově stejně, někdy dokonce i líp. Matika mě už nebaví a vyloženě ji nemám rád, stejně jako fyziku.
Kdysi jsem počítal úlohy pro o několik let starší žáky ( trojmístná čísla jsem uměl sčítat a odečítat ve 4.5 letech a rovnice ve třetí třídě) a dnes nic pořádného nadstandartního nevymyslím. Navíc nechápu proč mi vyšlo v OSP SCIO 99 sk. percentilu pro čtyřleté gymply a výsledky jsou v nedohlednu. Rád bych šel třeba na farmacii a bojím se že s tímhle tempem zhoršování to asi nevyjde. Můžete mi nějak poradit, jak to zhoršování zastavit? Myslel jsem, že logické a analytické myšlení se během života nemění a je vrozené, ale asi jsem se spletl.
Díky za všechny odpovědi race02

Nejlepší odpověď
huxa

Také to tak mám, neboj, logické myšlení se nevytrácí (na rozdíl od toho, co se naučíš), pouze „zakrní“ a musíš ho nějak rozhýbat. Zkus si najít nějaké těžší příklady ze základky, které tě bavili. Mě baví a jde počítání s čísly a slovní úlohy a teď, co se učíme na střední (samé x, y) mi jde na trojku :) hlavní je si to nebrat a jít do toho s nadšením a povznést se nad to.

Další odpovědi
Andělé

Zkuste se mrknout…
http://karelcer­veny.blog.idnes­.cz/c/184787/JAK-ZVYSIT-KAPACITU-SVEHO-MOZKU.html

http://www.online-poradna-zdarma.cz/jak-zlepsit-logicke-mysleni/

na netu toho najdete více…:)

zjentek

Taky je třeba pracovat i s možností, že logické myšlení může ztrácet na logice tím,jak a kde rosteš. Je to dáno tím, že společnost tě chce naučit věřit spoustě „samozřejmých“ věcí. A čím jsi zralejší a přemýšlíš o životě samostatně, tím více tomu nerozumíš logicky, a to má zpětně vliv na tvou logiku.