Meggie2

Jak zabránit zarůstání chloupků po holení?

Odpovědi
seraphico

"Holení žiletkou patří mezi velmi oblíbené způsoby, jak se zbavit chloupků, protože je rychlé a bezbolestné. Na druhé straně se po něm často stává, že pokožka zůstane podrážděná a oholené chloupky se při opětovném růstu na světlo světa nedostanou, jelikož rostou křivě a zarůstají do kůže.

Chloupek se pak ve folikule zapouzdří a způsobí drobnou infekci. Ta se projevuje červenými rankami, ale i záněty na kůži, které vypadají jako akné. Pokud se těmto zánětům nepokusíte zabránit, může časem dojít k hyperpigmentaci neboli ztmavnutí kůže v postižených partiích.

Jak tedy dosáhnout hladkého oholení bez podráždění pokožky a zarůstajících chloupků?

  • Holte se ve sprše nebo při koupeli

Depilaci je obzvláště vhodné provádět v teplé koupeli nebo sprše. Díky teplé vodě se otevřou póry a chloupky změknou. Nejen že se pak dají lépe odstranit, ale holení je tak šetrnější i k vaší pokožce. Nezačínejte tedy s holením hned, jak do vody vlezete, ale dejte pokožce i chloupkům chvilku čas na odmočení. Pokud chcete předejít drobným zánětům, volte k holení večerní sprchu místo ranní. Přes noc si totiž podrážděná kůže odpočine a dostane se opět do formy.

  • Peeling

Pravidelnou exfoliací kůže pomocí peelingů omezíte výskyt zarůstajících chloupků. Jednou týdně vezměte k ruce jemný a vyživující Dove Makadamové ořechy a rýžové mléko tělový peeling (koupit v e-shopu) a promasírujte s ním celé tělo. Zlepšíte prokrvení pokožky, odstraníte odumřelé vrstvy kůže a usnadníte oholeným chloupkům cestu skrze kůži.

  • Na strojku nešetřete

Pro hladké oholení si dopřejte holítko s několika břity. Nejlépe takové, které má alespoň tři břity, ergonomickou rukojeť a ideálně i zvlhčující gelové proužky pro ochranu pokožky. Všechny tyto vlastnosti má Gillette Venus Extra Smooth Sensitive RoseGold Holicí strojek s kovovou rukojetí (koupit v e-shopu) a možností výměny hlavic. Zbytečným nehodám a podráždění na pokožce se vyhnete jen tehdy, bude-li žiletka dostatečně ostrá a čistá. Pokud ji používáte pravidelně, na denní bázi, je nutné ji častěji měnit. Nejlépe po šesti až deseti použitích.

  • Gel nebo krém na holení

Nikdy neholte suchou pokožku. Gely a krémy na holení pomáhají čepelím lépe klouzat po pokožce, ale také v ní udržují vlhkost, a tím snižují výskyt podráždění a zanícení. I s citlivou pokožkou si poradí Gillette Satin Care Sensitive dámský gel na holení (koupit v e-shopu), jenž obsahuje aloe vera a zanechá vaši pokožku po holení hebkou, hladkou a hydratovanou.

  • Na technice záleží

Kromě již zmíněných holítek a kosmetiky je pro dokonalý výsledek klíčová také technika holení. Holením proti růstu možná dosáhnete hladšího vzhledu, ale je zde velká pravděpodobnost poškození povrchu kůže a následného zarudnutí a zánětů. Proto raději holte pokožku jemnými dlouhými tahy po směru růstu chloupků. Na holítko vyvíjejte lehký tlak, a hlavně nikam nespěchejte, ať se zbytečně nezraníte."

Zdroj: https://www.te­tadrogerie.cz/clan­ky/krasa/telo/jak-predchazet-zarustani-chloupku

Drap

Nejlepší oholení je břitvou. Pokud před tím pokožku napaříš, tak je to neskutečně hladké. Některé přírodní národy, třeba Indiáni /i muži/ Zabraňovaly růstu chlupů a vousů tím, že je pravidelně po jednom vytrhávaly. Chlupy potom vyrůstají velmi málo.