postcd

Jak zabránit zániku odpovedi.cz po mé smrti?

pokud bych byl majitel stránky odpovedi.cz (nejsem) a

  1. neměl bych žádnou svou firmu
  2. neměl bych dědice
  3. neměl bych nikoho komu bych byl ochoten web odpovedi.cz svěřit

jak se nazývá a kde si mohu objednat službu, kdy po mé smrti bude prodána moje internetová stránka odpovedi.cz někomu/nějaké firmě která bude zodpovědná a schopná ji po technické a administrační stránce provozovat? jak takovou situaci bezpečně, levně a jednoduše dovést do zmíněného cíle (fungující www stránka do budoucna i po mé smrti)? Mluvím o prodeji, svěření jedné firmě, jelikož zdrojový kód www stránky a data nechci/nemohu veřejně sdílet, čímž by se mohlo zajistit že kdokoliv kdo by si stáhl zálohu by mohl web obnovit na libovolné doméně..

Nejlepší odpověď
arygnoc

ak tomu dobre rozumiem, vychádzame z predpokladu, že ste v jednej osobe:

  • majiteľ domény
  • prevádzkovateľ domény
  • administrátor domény

a v prípade smrti máte záujem, aby doména fungovala ďalej.

v tom prípade je treba podniknúť kroky, aby doména nezanikla pre

  • nezaplatenie registrácie domény (nic.cz)
  • nezaplatenie hostingu (doména nezanikne, ale stránky nebudú k dispozícii)

takže treba zabezpečiť, aby na konte u registrátora domény a hostingu bola dostatočná suma na automatické predlžovanie funkčnosti domény/stránok.

v závete môžete nechať doménu/stránky ako dedičstvo komukoľvek (i s podmienkou, že na danej doméne sa budú prevádzkovať práve tieto stránky a s práve týmto obsahom a s práve touto databázou …).

predaj je diskutabilný – záleži na dopyte a ľahko sa môže stať, že za daných podmienok proste o doménu/stránky nebude záujem a časom zaniknú (pre neplatenie).
rieši sa to vytvorením nadačného fondu (zdroj financií je na vás), ktorý zabezpečí chod domény/stránok. dozerá na to v závete (alebo i počas života) vami určený (a zaplatený) právnik, notár.
v závete určíte i podmienky pre správcu a administrátora stránok/databázy (ne/platených), za ktorých môžu získať potrebné oprávnenia (loginy, heslá) od právnika/notára a stránky prevádzkovať.

takže tá služba sa volá závet a notár.

vhodné je zabezpečiť si ešte počas života nástupcu/dediča a naučiť ho pracovať s administráciou webu, ktorá je web od webu (systém od systému) rôzna.

;-Q

Další odpovědi
anonym

Kontakt na provozovatele

Projekt Odpovědi.cz provozuje ASPA, a.s.
Škroupova 631/6
500 02 Hradec Králové 2

Tel: +420 493 314 011
Fax: +420 495 212 289
e-mail: info@odpovedi.cz
IČ: 259 48 253
DIČ: CZ25948253
DIČ Slovenská republika: SK4020343074

Firma je zapsaná v obchodním rejstříku Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou B.2175.

Doplňuji:
Zavolal bych tam a zeptal se jak je to s tím archivem,věčný asi nebude…

Quimby

Jakože by ta firma dělal admina po tom, co umřeš ty?
Nic takového bohužel neznám, ale dokud žiješ, tak si takovou firmu založ, není to tak špatnej nápad, třeba budeš úspěšný :)

zjentek

Marku Zuckerbergu, nestraš!!