dust8

Jak zabránit výskytu otlačenin po dlouhodobém nošení ochranných pomůcek viz foto?

Nejsou na to nějaké fígle?

A nemyslím tím, si to občas na chvíli sundat.

Zdroj: https://www.bles­k.cz/galerie/zpra­vy-koronavirus/949550/h­rdinove-bitvy-s-koronavirem-fotky-zdravotniku-po-celodennim-boji-v-nemocnicich-sokuji?foto=0

Odpovědi
Edison

Nosit to správně, občas aspoň střídat různé typy.

A nečíst bulvár taky pomáhá.

marci1

Bohužel tomu zřejmě zabránit nelze. Jedině tím (jak v závěru svého vyjádření vyzývá zdravotní bratr na prostředním foto): „V závěru také vyzývá, aby lidé zůstali doma, pokud je to možné, protože rozhodně nepotřebují více pacientů“. ☹

led

Na rozdiel od ľudí, ktorí musia svoju prácu vykonávať aj ťažkých podmienkach v maskách, vy si môžte mať voľnejšie uchytenú masku čím zabránite prepoteniu tváre, a môžte si v nepravidelných intervaloch odskočiť, opláchnuť tvár a oddýchnuť. Pracovníci v zdravotných a záchranných prácach musia byť často celé hodiny bez možnosti oddychu a úľavy, v prepotených a nevetraných kombinézach, dýchať len filtrovaný vzduch. Toto sa všetko prejavuje aj na ich zdravotnom stave a výzore.
Akákoľvek povolenie infikovaného oblečenia znehodnocuje ich účinnosť. ľudia používajúci tieto kombinézy a masky nie sú modelky a modely na adpetov kráľovnej krásy.