Sven

Jak zabránit výpadkům WiFi?

Mám doma Wifi. Občas vypadne a vzhledem k tomu, že je na ni napojeno spoustu chytrých zařízení, jako třeba vypínače, tak pár minut pak nemůžu ovládat např. světla. Vypínače jsou OK, problém je ve WiFi. Jak zabránit výpadkům?
Mám router TP-Link Archer VR600V. Možná je WiFi router špatný – jeho restart vždy pomůže. Vypadá to, že se možná zasekává. Ale ne vždy je nutné ho restartovat, někdy se vzpamatuje sám. Nebo se to tluče se sousedovic WiFi – jak to zjistit a co udělat?

Prosím o návod pro debily. Umím leccos nastavit, ale ohledně WiFi jsem amatér.
Pokud se kloníte k výměně routeru, tak za jaký?
Děkuju

Odpovědi
Postmaster

Vyměnit router

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Anketa nemá smysl. To není věc názoru. Je potřeba do telefonu nainstalovat WiFi analyzátor a tím zjistit příčinu. Je možné, že je slabý signál, špatně zvolený kanál i porucha modemu. Je potřeba měřit. Odhadem se nedá nic zjistit.