Pecudka

Jak zabránit vlaštovkám ve stavění hnízda na balkóně?

Nemáte někdo zkušenosti jak se zbavit vlaštovek na paneláku, máme novou fasádu ☹

Nejlepší odpověď
zjentek

je potřeba do těch rohů něco dát, aby to tam překáželo
Doplňuji:
jedno z řešení, aby každoročně nestavěli znova a znova, je nechat hnízdo dostavět (uhlídat to!!!) a ještě před tím, než kladou vejce, uzavřít vstup (tuba akrylu odolná UV záření či podobný kvalitní výrobek, nejlépe v barvě hlíny), nechat zavadnout (uhlídat to!!!) a problém vyřešen. Znám jednu rodinu, co má takovou dekoraci v obou okenních rozích od roku 2004 dodnes, aniž by to chtělo renovaci, vlaštovky jim poeticky nalítávají před okno, zatímco sousedi pořád škrábou hlínu či trus z oken ,)

Další odpovědi
honza19hk

zastřelit.
Doplňuji:
pokud na ně ale půjdeš puškou tak ne proti zdi.

jonatan

ti co likvidují vlaštovkám hnízda jsou vrazi a zasloužili by trest smrti.
Vám také někdo bourá barák jen pro to že se mu nelíbí.
nová fasáda je na nic proč ji máte z rozmaru?