kocourek66

Jak zabránit tvrdnutí vánočního pečiva?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Narovnat do krabic a dát do igelitového sáčku a do chladna . Mně tedy nikdy neztvrdlo .
Doplňuji:
Naopak vánoční pečivo se rozleží a netvrdne- neznám pečivo, které by ztvrdlo.

Další odpovědi
Damiana

Tak v první řadě správný recept. Třeba nebýt moc velký improvizátor a furiantsky nezaměňovat mouku se sádrou…:-)
A dobře skladovat – jak píše hanulka. Já dávám cukroví do plechových dóz vystlaných pergamenovým papírem. Dobře uzavřu a dám do špajzu. Když o nich neví manžel do té doby, než se s nimi vytasím, vydrží dlouho…:-))

manon

Nenechávat v teplých místnostech a nízkou vlhkostí (obzvláště problém v panelových bytech). Dobré jsou ty kartonové krabice v igelitových sáčcích, jak píše Hanulka – pak třeba na balkón. V rodinném domě třeba i na terasu – jen zajistit, proti nezvaným návštěvníkům :) Pokud je místo, kam neprší, volila bych nějaké nádoby jako pekáče a pod. s poklicí – a nechat drobnou škvírku pro přístup vlhlosti – třeba se vloží sirka nebo brčko…
Doplňuji:
Už jsem kdysi psala, že někdo v kládá do krabice k cukroví rozkrojené jablko.

Děda Louda

Zkonzumovat dřív, než začne tvrdnout.