Krejcík

Jak zabránit tvorbě akné?

Nechci aby se mi pořád stávalo, že jdu spát s (celkem) normální pletí a vstanu s boulema a flekama na všech místech na obličeji. Je mi 16 let. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Pozitivní je, že to většinou s doznívající pubertou odezní. Dodržuj důkladnou čistotu obličeje a rukou. Jez co nejméně ostrých jídel, vyhýbej se kakau a čokoládě. Zkus vypozorovat, co stav akné zhoršuje, a tomu se pak snaž vyhnout.
Sužuje-li Tě akné hodně, zajdi si do drogerie, nebo ještě lépe do lékárny, pořídit nějakou čistící pleťovou vodu určenou k léčbě těchto problémů. Není žádná ostuda starat se o své zdraví a o svůj vzhled.

Další odpovědi
Richie

Prý proti tomu pomáhají kvasnice.

Anuket

Jen bych ráda doplnila ocko.
Akné jsem měla sedm let puberty. Běžné starání o pleť nepomohlo, běžně dostupná kosmetika také ne. Doporučuji se poradit přímo s kožním. U hodně lidí pomáhá Eclaran – také jsem ji měla. Je to mastička bez zápachu, pleť nemastí a použiješ ji jen když máš „problémek“.

Když budeš pupínky mačkat, tak čistýma rukama a natřít dezinfekcí. (alpa, peroxid… Jodisol apod. určitě ne, rudne po tom pleť).

Znám i extrémní případy, které měly vyložené boule místo akné a projevil se u nich až po vyšetřeních problém se štítnou žlázou či podobné. Do tohoto extrému bych to nehnala, ale nenechávala bych to náhodě „z drogerie“.
Doplňuji:
Našla jsem pěknou diskuzi o Eclaranu http://www.om­lazeni.cz/pomohl-vam-eclaran-17-12207-0.html – můžeš se kouknout.