Avatar uživatele
anonym

jak zabránit sešednutí bílých podprsenek?

Už jsem vyzkoušela desítky „zaručených – běloskvoucí prádlo udržujících“ pracích prostředků. Gelové i sypké, aviváž nepoužívám, nesuším na sluníčku, peru v ruce nebo v pračce pro ruční praní a přesto mám bílé podrpsenky po čase zašedlé. Viditelné hlavně při porovnání s nově zakoupeným prádlem, tam zašedlost vynikne.Bílá bavlněná trika mám bílá. Jak správně prát?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Fidel před 4460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Umělá vlákna jsou na praní háklivá. Pokud jste nenašla žádný vhodný prací prostředek, doporučuji klasické mýdlo na praní a podprsenky přepírat důkladným promydlením a promnutím. Důležitá je také teplota vody. Kdysi jsem v Africe koupila Omo na praní ve studené vodě, odstranilo veškeré skvrny a rozzářilo i mnohonásobně prané barevné prádlo. Škoda, že tady jsem na nic podobného nenarazila. Zešednutí záclon se kdysi řešilo tak, že se rozvařily mýdlové vločky, přimíchalo se vodní sklo a do horké lázně se daly záclony a nechaly se přes noc stát. Jenže se dávaly do horké lázně a já si nejsem jistá, že jemné prádlo by vyšší teplotu sneslo, u chladnější lázně si zase nejsem jistá účinkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Nechat je ve skříni nevybalené ?
Věstonická Venuše je taky nenosila a je slavná staletí.
Ale věřím, že na mé rady nedáš, tak určitě děvčata tady lépe poradí,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mad

Jednou jsem dostala radu od prodavačky s prádlem. Prát v šamponu na vlasy /bezbarvém/a zásadně nedávat aviváž. Lykra se po ní drolí a ztrácí elasticidu.To samé s plavkami.Mám vyzkoušené i tekuté marseilské mýdlo.Je na ruční praní a prádlo šetří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek