evas

Jak zabránit rozšíření červotoče?

Zjistili jsme, že palivové dřevo, které máme uskladněné na zahradě v dřevníku, je napadené (pravděpodobně) červotočem. Může dojít k napadení třeba konstrukce domu? Jaká je prevence a jak situaci obecně řešit?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud to je skutečně červotoč, napadení konstrukce možné je.
Mrkni do odkazu, jsou tam obrázky pro možnou identifikaci škůdce i řešení.

Zdroj: http://www.richte­ra.cz/betlema­ri/akce/rady/cer­votoc.html

Další odpovědi
kimki

U syna v pokojíku jsem zjistila,že si na obrubě parket pochutnává červotoč. Nahlásila jsem to na domovce,ale zatím žádný zájem… Hledala jsem na internetu nějakou radu a jednu jsem našla: namíchat jar,ocet a pepř (já k tomu přidala i jedlou sodu) a polít tím napadená místa. Neskutečně to v pokojíku smrdělo (syn byl na prázdninách,tak smradem netrpěl) a já pak mrtvé brouky vysála. Po třech měsících jsem postižená místa prohlédla a zatím žádné známky života. Vím,že to není na dlouho,ale domovku budu stále otravovat,neboť na drahé přípravky opravdu nemám. Třeba i Vám to pomůže.