Rocker123

Jak zabránit protilidskému chování profesorů a co se s tím dá dělat?

Dobrý den, jsem nezletilý a chci spolu s celou třídou podat stížnost na profesora, kterého máme na fyziku. Jde o to, že jsme psali test, který hodnotil v nesouladu se školním řádem, a když jsme to s ním řešili, nehodlal nám nijak odpovídat a řekl nám, ať to řešíme po uzávěrce klasifikace. Nakonec se škola rozhodla mu vysvětlit, aby dané hodnocení písemky změnil. On pod nátlakem udělal, co mu škola nařídila, ale chce nechat známky takové, jaké jsme měli po předchozím hodnocení. A aby to vycházelo průměrově, rozhodl se přepočítat a celkově změnit váhy všech známek za tento půlrok. Díky tomuto kroku propadne z daného předmětu 5 lidí, a to i těch, co mají průměr daleko lepší než na propadnutí. Kupříkladu já mám 4,03, ale i přesto mi chce dát za 5. Když jsme se s ním snažili rozumě bavit, odmítal nás. Donesli jsme mu i zvláštní úkoly za malé jedničky a ptali se, zda se dá se známkou ještě něco udělat, ale poslal nás do háje. Doufám, že se najde někdo rozumný, kdo mi na následující otázku odpoví. Dá se s tím něco dělat, nebo musíme přijmout známku? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Hodně nejasností, bez pohledu druhé strany není možné řešit.
Několik poznámek.

  1. Známka není aritmetickým průměrem – nelze posoudit, na které známky klade učitel největším důraz.
  2. Nesouhlasíte se známkou – zřejmě nejste zletilí – rodiče mohou požádat o přezkoušení, které bude před komisí.
  3. Chování učitelé a jeho klasifikaci nemůžme posoudit, je to jen váš pohled. Možná je přísný., chce vás naučit, má s vámi špatné zkušenosti.
  4. Kdo to je „škola“, „Nakonec se škola rozhodla mu vysvětlit, škola mu nařídila..“? Co to znamená? O klasifikaci rozhoduje učitel, změnu známek mu nikdo nemůže nařizovat, pokud má klasifikaci podloženou. Na žádost rodičů může ředitel povolit přezkoušení z učiva za celý školní rok, případně za pololetí.
  5. Co je protilidské chování?
  6. Co pvažujete za hodnocení, které je v nesouladu se školním řádem? Že známkuje přísně?

Zpravidla se stížností řeší na třídních schůzkách, kde se rodiče obrátí na třídního, třídní důvěrník zapíše a zápis se předá vedení školy, které se bude snažit stížnost vyřešit.

Nebo ať se zástupci třídy domluví s třídním učitelem a ten domluví schůzku u ředitele. Dovíte se víc.

Nepřijat známku? Nechat se přezkoušet, jak jsem napsala výš.

Komisi stanoví ředitel, zpravidla bývá předsedou. Zde můžete prokázat, že pětka či čtyřka neodpovídají vašim vědomostem, že máte navíc.

Další odpovědi
led

Jaksi nerozumím, nevyhovuje vám způsob hodnocení a chcete nastolit obdobu komuny, kde všichni budou rozhodovat, co je správné a co ne? Hurá, nová revoluce na obzoru! Učení s lidskou tváří a samohodnocením… To žádá moderní doba…
Pokud nesouhlasíte s hodnocením a uloženým tématem, požádejte ředitele školy o opakovanou kontrolu vašich znalostí . Ale naozaj učivo ovládate?
Co je to za průměr 4,03? To je matematický průměr známek, nebo průměr znalostí. Při hodnocení 5 bodů, na rozdíl od čínského školního 20 bodového hodnocení, je to pouze hrubé orientační bodování znalostí v závěrečném klasifikování, kde se hodnotí nejen matematický průměr známek, ale zejména skutečná znalost stanovené látky, aktivita během vyučování.
„Jde o to, že jsme napsali test, který hodnotí v nesouladu se školským řádem“…
nemýlte se, test se vyhodnocuje podle správnosti odpovědí, ne podle školního řádu!
„Donesli jsme mu zvláštní úkoly za malé jedničky“ to je vtip? Co je to zvláštní úkol?
Komenský, prac se do pravěku

…několik otázek:
Nezletilý žáci mají profesora? To je gymnázium, nebo soukromní škola, kde nejen provoz školy, ale taky vyučování řídí sponzoři a majitelé školy? Nebo je to dokonce nový typ školy, kde vyučování řídí přímo žáci?
"Hochu, hochu, se zlou v životě svem, potážeš…"Cesta do hlubín študákovy duše

Kepler

Celé pozadí tohoto případu neznám, takže si můžete stěžovat, ale od školáků to asi žádnou váhu mít nebude. Lepší výsledek by určitě mělo, kdyby si hromadně stěžovali rodiče na adresu vedení školy. Pokud by ovšem stížnosti byly oprávněné.

Muffz

Klasický student. Celý půlrok na to kašle a na poslední chvíli se snaží se známkami něco udělat, když už mu teče do bot. Aritmetický průměr je jen odhad známky, učitel může (a měl by) do známky zakomponovat i aktivitu, zájem o předmět, snahu se ho naučit. Pokud vidí, že máš absolutní nezájem, děláš bordel a známky jsou ti ukradené, tak se přeci k tobě může chovat úplně stejně, jako ty k němu.

Bylo by lepší se na písemku naučit a ne pak omlouvat svou neznalost tím, „že to bylo těžké a nikdo to neuměl“.

Samozřejmě můžeš (rodiče) požádat o komisionálky, ale průměr 4,03 ukazuje, že to není tak, že se ti nepovedla jedna písemka, nýbrž jde o kontinuální flákání a na komisionálkách tě budou zkoušet ještě víc než učitel a z celého učiva, souvislostí a logických odvození.

Drap

Se vším se dá něco dělat. V tomto případě by jistě pomohlo více se věnovat učení. Další možností je stěžovat si u vedení školy. Dost dobře nechápu, co je protilidského na tom, když učitel chce, abyste se ve škole něco naučili.

Kazatel

Máš se učit tak, abys nedostával pětky. Při takových zásadních neznalostech je propadnutí jedinou možností aby sis dal příští rok pozor, případně se to přes prázdniny doučil.

ivzez

Na středních školách učí učitelé,
o profesora by šlo na VŠ.

Známka na pololetním a/nebo výročním vysvědčení
není jen průměrem známek. Dosažený průměr je
jenom jedním z kritérií pro stanovení výsledné známky.

Průměr 4,03 (i 4,00001) je horší než dostatečný…

Neznámkuje se podle školního,
ale podle klasifikačního řá­du.

_____

Zvážili všichni žáci nespokojení s hodnocením
možnost požádat o komisionální přezkoušení?

Arne1

Dá se s tím dělat mnoho. Nejlépe tak, že na to nebudeš kašlat a naučíš se těch pár pouček a vzorečků. Hodnocení 4 znamená sice dostatečně, ale je to spíše „lepší pětka“. Styď se.

ivzez

Též mne zaujal obrat „protilidské chování“…