Avatar uživatele
led

Jak zabránit překlepům v malém okně příspěvku? Máte nějakou fintu?

Občas se mi stane, že překlepnu a vložím jiné písmeno, případně chci změnit slovo v příspěvku, když ho zjistím až při čtení před odesláním, ale občas neudržím „rychlé prstíky“ a označím více, než chci a při opravě napíšu lidově řečeno „blbosti“ a zjistím to, až když už nemohu upravovat.
Máte nějaký trik, fintu kromě pozorného čtení a pomalého psaní, jak těmto zbrklostem a překlepům zabránit?

PS.
Všimla jsem si, že nejsem sama …
nebo je to nyní moderní a je to v pořádku, dělat chyby, či vkládat nesmyslné výrazy?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, ivzez, Mc Merkurion, dubraro, independent, aliendrone před 2324 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Neporadím. Sama radu hledám. Píši všemi deseti, když vyměním klávesnici, každá má jiné rozpěti mezi klapkami, vznikne problém.
Mám novou klávesnici, jde víc ztuha, tak věřím, že se zlepším.

Pokud vyjadřuji názor, píši koncept, překopírují, ale nelíbí se mně slovo a všechno je marné …

Jednu radu jsem snad získala – zpomalit myš a klávesnici. Dělala mně problémy zpětná klávesa, šla zřejmě lehce . Když jsem mazala jedno písmenko, byla rychlá a smazala někdy i celý řádek. Všimla jsem si až po odeslání.

Bohužel, opravovala jsem texty psané rukou, viděla jsem je celé, teď vidím v obdélníčku jen kousek textu, ztrácím přehled. Až odešlu, chyby vyniknou.

Nemusím, ale chci se víc snažit. Jsem na sebe naštvaná.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Psát ve Wordu (LibreOffice apod.) se zapnutou kontrolou pravopisu a hotový text překopírovat do okna odpovědi.

Když člověk více píše, tak není špatné mít na obrazovce stále připravené malé okno Wordu na psaní. Ano, chce to víc místa na obrazovce, já mám 16" notebook a k tomu 27" monitor a ještě používám více pracovních ploch.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Obávám se, že různým překlepům a jiným chybám se vyhnout nedá. Vše záleží na přístupu příspěvníka. Já například píšu pomalu a ještě k tomu s chybami, ale vždycky si to sobě přečtu a hezky učešu. Dost pomáhá zapnutá kontrola pravopisu, kdy je nepatřičné slovo podtrženo červenou vlnovkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak to je nás víc, a nejhorší je na tom, že když upravim překlepy, vyberu si jednu možnost úpravy a mám smůlu, a to nemluvim o diskuzi, tam je to vokýnko ještě menší … fintu nemám, zapnutou kontrolu pravopisu mám (ale podle toho toho moc nepoznám, jelikož to mám podrtžený celý, takže to spíš připomíná linkovanej sešit) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jedině si zprávu napsat mimo, zkontrolovat a zkopírovat sem. Ale je to
zdlouhavé a když mám souběžně uještě v dalších panelech otevřeny odkazy,
mezi kterými přecházím kvůli odpovědím, už by mi další okno editoru vadilo.
Takže „extra editor“ používám jen zřídka.

Větší okno pro editaci by mohlo pomoci, ale všechno nevyřeší.
(Viz problémy s klávesnicí v odpovědi Annas → mám to stejné.)
_______

Doplňuji (zapomněla jsem na PS):

»nebo je to nyní moderní a je to v pořádku, dělat chyby, či vkládat nesmyslné výrazy?«

Ne, není to moderní ani v pořádku.
Ale přiznám se, že někdy chyby v odpovědi nechám záměrně. Pokud na chyby
přijdu až po odeslání odpovědi, a čekám, že tazatel ještě něco doplní, nechci si
„jenom“ kvůli překlepům uzavčít možnost doplnění odpovědi.

V tomto ohledu by zase mohlo pomoci zvýšení počtu úprav.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nemyslím, že by na to byl nějaký trik (vyjma zapnuté kontroly pravopisu, jak píše Kepler, ale to asi není trik).

Jinak je to běžné, sám občas píši jako parasjónok – je to o akutuální kondici (únava, vztek, spěch atd.), aktuální klávesnici (obecně se mi na noťasech či tabletech [dotykáčích – tam obzvlášť, když necítím hrbolky pod F a J] píše mnohem hůř.

V pořádku to není, ale je to „přirozeně“ tolerovatelné, protože tímhle problémem trpí každý. Vyma jedinců, kteří jsou źa všech okolností natolik trpěliví, že mají čas a chuť si vše důkladně po sobě zkontrolovat, což většina lidí jaksi nemá.

Lidí se důslednou kontrolou zabývají pouze tehdy, pokud je správná syntax naprosto nezbytná (programování apod.) Takže no problemo, když ti něco sem tam ujede, máme mozky (někteří ;) :D) a vímo vocogo. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Poznámka pre admina
Dúfam, že admin sleduje naše problémy a skúsi sa vrátiť do pôvodného „rozťahovacieho“ editačného okna. Potiahnutím zo dolný pravý roh sa toto okno mohlo zväčšovať.

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Neprůchodné. Bylo by méně místa na reklamu.

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nesúhlasím, pretože
1 – už to bolo a fungovalo to
2 – nezaberá to priestor, kde je umiestnená reklama
3 – programovo je možné urobiť to isté ako pri vnútornej pošte, to znamená vložiť rámček na samostatnú vrstvu.
Kto neverí, že je na samostatnej vrstve, nech si skúsi textový rámček vo vnútornej pošte presunúť na iné miesto. Ajhľa, funguje to!

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tí starí užívatelia z rokov 2009–2010 si to určite pamätajú

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led,

to jsem si vůbec neuvědomila, jen jsem přemýšlela, jak je to možné, že jsem se tolik zhoršila. Už mně blesklo.

Nevzpomenete si náhodou, v které době to bylo?

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

v začiatkoch tejto stránky

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led,

to jsem si vůbec neuvědomila, jen jsem přemýšlela, jak je to možné, že jsem se tolik zhoršila. Už mně blesklo.

Nevzpomenete si náhodou, v které době to bylo?

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to bych taky přivítal, jelikož když člověk píše něco delšího, tak se v tom potom jaksi ztrácí …

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

annas, možno sa nájde niekto, kto nám poradí

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led,

u vás jde o minimum, u mě je to někdy děs. ☹

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

annas, „píši koncept, překopírují“ dobrý nápad, beriem

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek