Avatar uživatele
AdélkaHavr.

Jak zábranit nervozitě při vystupování před třídou?

Jelikož jsem v sedmé- tak zítra mně čeká recitace a strašně se bojím.
Jelikož teďkom bude „druhé kolo“ tak jsem ještě více nerzovizní,protože z těch předchozích si všichni dělali legraci, např. začli křičet „fuuj“ ,nebo se smáli a následne pomlouvali „Hele,podívej se na ni,tváří se jak kráva“ „Jo,no“ a všichni se smáli.

Já se strašně bojím,jelikož jsem introvert,a mluvit před celou třídou-ještě recitovat,to je pro mně něco nepředstavitelného.
Jsem velkej nervák,jakmile se postavím před třídu změní se mi hlas (klepat),zrud­nu,začnu se klepat a nejraději bych v tu chvíli odešla.
Napadlo mně,že bych si dala nějaké léky proti nervozitě,ale mamka je proti. Nejvíce se bojim z jedné holky,která arogantní,ze všechn si dělá srandu,a ponižuje je..
Nejraději bych do školy nešla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1, Nazdar Bazar, anonym před 3430 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Zavři oči a ´vypni´ uši, představ si, že nejsi ve třídě, ale třeba v lese (nebo kde se cítíš dobře) – a vklidu recituj.
😉
Na prášky se vykašli – jednak by ti je musel předepsat doktor (což kvůli takové ptákovině určitě neudělá) a druhak nemá smysl, aby sis navykala na takové ´berličky´ a kazila si tím zdraví i psychiku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
postcd

trénuj si schopnost odpoutat se od podnětů z okolí, dále schopnost ovládnout myšlenky.

například takto:

  • seď pohodlně opřená doma/ve škole naprosto bez hnutí (kromě očí, dýchání) pár minut
  • dále opět seď ale tentokrát nedovol aby si začala o čemkoliv přemýšlet, tímto získáš schopnost ovládat své myšlení
  • dále seď a přemýšlej pouze o jedné vi/věcech/místě, které je ti příjemné (tímto zlepšíš ovládání myšlenek tak abys přemýšlela o tom o čem chceš přemýšlet)
  • dále si uvědom že se stáváme tím na co myslíme (zákon přitažlivosti

ty výše uvedené kroky jsou z knihy Ch. Haanela: http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?t=811

jakmile si osvojíš ty výše uvedené schopnosti, nebudeš myslet na nepodstatné věci jako spolužáky, ale na to co chceš říci. musíš také vědět proč to říkáš, jaký je „užitečný“ cíl toho

PS: výše uvedené věci mohou být úplné nesmysly

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Milá Adélko, posmívají se jen hlupáci. Věř si, recitovat je přece krásné. Řekni si : Teď jim ukážu, jak se má recitovat. Užij si to. Ten, kdo se posmívá, je hloupý. Snad časem zmoudří. Věřím, že to dokážeš a všem ukážeš. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek