Nikkol

Jak zabránit mému počítači, aby mne špehoval?

Např. vyhledávám na netu jízdní kolo a od té doby se mi zobrazují samé reklamy na kola a tak je to se vším. Nejlépe samozřejmě nabídky z mého regionu. Jde tomu nějak zabránit? Mám pocit, že se z počítače stal šmírák..(prohlížeč google chrome)

Nejlepší odpověď
anonym

Google je šmírák, použít třeba adblock, jiný prohlížeč apod. Mám Firefox s naistalovanými pluginy a je čisto, zárověň určuji spuštění cookies, javy apod. Vše pod kontrolou.
Doplňuji:
pliginy do firefoxu http://2i.cz/b46a5872­a1

Další odpovědi
nudleater

Cokoliv napisete vas Google sleduje jinak doporucim prejit na yahoo nebo jine vyhl. stranky apod. Reseni? adblock(blokuje reklamy) a ccleaner(vymaze data,historie,for­mulare atd.) nebo muzete taky anonymni mod: ctrl+shift+n.

suaeda

Google je špion. Stačí prohlížeč od od něj nebo být přihlášený na jeho jakékoliv služby a už sleduje a ukládá do svých ohromných zásobníků (serverů) údaje o nás. Tyto jeho aktivity nás neohrožují přímo, ale znepříjemňují život. Nejhorší je, když člověk něco hledá na googlu a hned se mu vyobrazují placené reklamy na zboží nebo aktivity, které jej zajímají. Používám Firefox a v něm doplněk „NoScript“ ve kterém nepovoluji veškeré googlovské scripty. Navíc jsme zjistili, že scripty (šmírování) od google zpomaluje načítání stránek. Prostě nestíhá všechno co kde zjistí ukládat na servery. Samozřejmě čas od času, když něco potřebuji tak je povolím. To samé, ale trochu jinak to lze provádět i v opeře. Odpovězte si nyní na otázku. Proč si myslíte, že byla před časem dlouhotrvající masáž v mediích a časopisech – reklama na výborný a rychlý prohlížeč Google Chrome?
Inu platí jedno staré přísloví (dříve o ohni) dnes to lze říci i o google: „Je to dobrý sluha, ale zlý pán“.

Braník

Nepoužívej google chrome a zvol s i třeba Iron,je to skoro stejné,jen bez otravování,
Doplňuji:
http://www.slu­necnice.cz/sw/srwa­re-iron/

Bedy

Určitě nedoporučuji používat Google Chrome, jak tu píší ostatní, je to prostě špehoun, odesílá data o vaší aktivitě do Googlu, kde se pak na základě toho mimojiné zobrazují reklamy Vašemu počítači podle získané IP adresy.
Dále v Google vědí, co třeba skrz jejich prohlížeč stahujete a podobně.

Osobně doporučuji přejít na jiný prohlížeč, mohu doporučit Internet explorer, který podle dlouhodobých testů společnosti NSS Labs patří k nejbezpečnějším prohlížečům a vyniká i řadou zajímavých funkcí, určitě i prostředím má blíž k Google Chrome než Firefox, který má oddělený vyhledávač (IE a Chrome to mají v adresním řádku).

Internet Explorer má i vestavěný blokovač reklam, stačí do něj nainstalovat filtry, které je možno stáhnout z http://www.ie­gallery.com/trac­kingprotection­lists
Doporučuji nainstalovat EasyList Standard a České AdBlock filtry.
No a Google Chrome odinstalujte a raději nepoužíejte ani ostatní služby Google, i jeho vyhledávač docela dost sleduje aktivitu svých uživatelů, GMail má roboty, kteří čtou poštu uživatelů a na základě klíčových slov potom ukazují reklamu.

Nejnovější verzi Internet Exploreru stáhnete z http://window­s.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie