Avatar uživatele
Dlostev

Jak zabránit bolesti levé nohy, které se objevuje po používání spojky v automobilu?

Jezdím pracovně autem, několik hodin v kuse, do teď jsem jezdil firemním autem s automatem a doma mám také automat, ale nyní mi v práci dali manuál a tím jak nejsem zvyklý používat levou nohu, tak nyní mě tím jak používám spojku ta levá noha vždy bolí, namoženě. Nevíte co udělat proto aby si noha na ten pohyb zvykla? Aby nebolela?

Jezdím hlavně město, proto spojka využivaná opravdu hodně

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vystup z auta a dělej dlouhé procházky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Cvičit. Tvoje fyzická forma je na úrovni dnešní doby – bohužel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Kde jezdíš? Po většinu doby by spojková noha měla být v klidu – někde hozená stranou na podlaze. Jen jak možná na to nejsi zvyklej tak ji držíš pořád nad pedálem. Zbytečně. V autech bývá vedle spojkového pedálu prostor právě pro tuto příležitost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Zkus si posunout sedadlo víc dozadu, mě kvůli tomuto bolela noha z plynu. Nohu ze spojky když ji nepotřebuješ mít připravenou odkládej vedle spojky, aby nebyla neustále v pozici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

To je hnus, co si dnes kapitalisti dovolujou. Bolest nohy je jenom začátek, časem ti ochrne ruka od šaltpáky. Zdraví máš jenom jedno, nenech se týrat a požádej zaměstnavatele o přidělení fyzicky zdatnějšího řidiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Dobrá otázka, manžel jezdí x let na kamionu, pokud by měl někdo opravdu dobrou odpověď, pošlu mu čokoládu. Velkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jak radí ostatní- trochu cvičit, nohu odkládat mimo pedál. Jinak možno, pokud to nepomůže, konzultovat s lékařem. Nemusí to být namožení, třeba jde o momentální problém kloubu od polohy nártu. Já měl problém s pravou nohou-kolenem, po cca 15-ti minutách křeč. 5 minut rozchození a pak mohl pokračovat dál. Pomohla rehabilitace elektroléčbou. Od té doby pokoj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Vážení moralisti, cvičením tohle nijak nezlepšíte. Cvičím roky a taky mě při řízení bolely nohy (ještě u jedničkové fabie, kde jsou pedály extrémně vysoko). Je to kvůli úhlu kotníku, když tlačí pedál. Mně osobně pomohlo posunout si sedadlo víc dozadu, čímž se zvětšil úhel v kotníku a méně mě bolí. A samozřejmě odlehčovat a protahovat nohu pokaždé, když není „v akci“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiri Linhart

Noha je velky pojem. Vetsinou bolej slachy nad nartem u kotniku,nekdy berou krece do lytka. Na krece Ti kazdy lekar poradi uzivat draslik+horcik v rozpustnych tabletach. Aspon me krece presly. Kde tablety koupis,je na Tobe. V Lidlu maj tyto sumive tablety do 19 kc/20 tablet- 1 tuba. V lekarne,tam je to az o 70% drazsi,Magnesium Galmed 250 miligramu stoji 95 az 110 kc ! Kupuju je v Lidlu maj Magnesium 200 miligramu do 19 kc za stejnou tubu a 50 miligramu neni tak velky rozdil. Porad se v lekarne ! Vic Ti poradit neumim. Jirka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Januss

Já má zase problém pří řízení auta s pravým kolenem,Asi po 20 km mě začne koleno bolet.Zastavím vylezu z auta,a jak si nohu narovnám,tak bolest okamžitě zmizne.A tak pořád dokola.Je to otravné,nic mi nepomáhá.Použil jsem různé masti.Škoda peněz.Jinak s tím kolenem problém nemám.Pouze v tom určitém úhlu.

před 2483 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek