an.a.a

Jak zabránit agresivnímu chování andulky?

Dobrý den, letos v říjnu jsme si koupili mláďátko andulky(samečka) a i přesto že jsme se mu snažili dostatečně věnovat, byl smutný, nechtělo se mu z klece a všímal si jen zrcátka ve své kleci. Tak jsme mu včera koupili druhou andulku i(zatím vypadá na samičku) a doufali, že se spolu skamarádí. Bohužel, od nové snaha byla, ale náš starší andulák si ho buďto nevšímá (lepší případ), nebo ho pronásleduje a nenechá ho se najíst, napít, pohrát si s hračkami a vlastně ani pohnout. Chodí za ním a klove ho, někdy mu pírko chytí i na 5 sek. než ho pustí (ještě mu žádné nevyrval). Nevíte někdo, proč se chová agresivně? (nás v životě neklovl). Nemůže s tím nějak souviset zbarvení peří? (První je modrá straka, druhý zelená)
Děkuji

Odpovědi
anonym

Měli jste změnit klec – vyndat původní´ vybavení a dátnové (nebo aspoň změnit rozmístění a tak…).
Takto se starší andulka chová naprosto logicky – teritoriálně, prostě si před vetřelcem chrání to ´svoje´.
Buďto počkejte, ono se to časem ´srovná´ – a nebo změnu udělejte ještě nyní – aby obě andulky šly ´do nového´.

Drap

Asi bych je zkusil dát nejdříve do dvou klecí těsně vedle sebe.