Malvína

Jak zablokovat zprávy na Facebooku?

Pěkný den.
Otázku píši v návaznosti na předešlou, od jiného uživatele.
Spousta lidí má na FB skryté, že se jim nedá poslat zpráva od někoho cizího (koho nemají v přátelích). Vím, že kdysi tato možnost zablokování byla lehce přístupná. Teď ji však nemohu nikde dohledat.
Dodávám, že FB používám jen na telefonu, tudíž přes mobilní aplikaci.
Poradíte? Díky!

Opravdu nikdo neví? 🙂

Nejlepší odpověď
ivzez

S mobilními aplikacemi nemám žádné zkušenosti,
používám staré „hloupé“ mobily.

Ale vím, že Facebook postupně ukrajuje stále více soukromí,
spoustu věcí, které šlo dříve snadno nastavit nebo zablokovat, zrušil,
část z nich „schoval“ hlouběji do nastavení.

Obávám se, že ty zprávy k tomu patří. Už několik let se mi možnost
poslat zprávu nabízí na každém profilu, který navštívím. (Nevěřím, že
by všichni, které jsem za poslední cca dva roky navštívila, dobrovolně
nastavili, že jim mohou napsat všichni.)

__

Já bych na Vašem místě zkusila jednou za čas Facebook navštívit
z internetového prohlížeče → myslím, že jsou v něm nastavení dostupnější
než z různých aplikací.

Další odpovědi
autacek

Normálně je tam ma to volba. Klikneš na jméno, dáš zobrazit profil, další, blokovat.

Malvína

Autacku, nemyslím od konkrétní osoby, to vím, jak se blokace dělá. Ale kdokoli cizi, kdo mi koukne na účet a nejsme v přátelích, aby neměl tu možnost mi napsat zprávu.

autacek

Popravdě, toto nevím kde zablokovat ani v klasické webové verzi. Nicméně i v prohlížeči na telefonu je možné přepnout se do zobrazení pro počítač a na facebookové stránce si nastavit vše, jako byste seděla u klasického PC.

Malvína

Díky, zkusím to.

Mc Merkurion

ivzez má pravdu, hodně nastavení různých aplikací provádím v noťasu, je to pohodlnější …