Velbloud

Jak zablokovat nepotřebné nebo podezřelé procesy – natrvalo.

Chtěl bych nějakým způsobem pozakázat spouštění všech procesů na počítači. Za prvé, kvůli urychlení a za druhé kvůli bezpečnosti. Proces by se pustil jen na můj povel „Spuštění programu, případě by se mě to optalo“. Systémové procesy by si samozřejmě spustil systém sám. Děkuji za případnou odpověď.

Odpovědi
anonym

To je Konfigurace systému.
Windows/System32/mscon­fig.exe
nebo ještě Defender,
další způsob Správce úloh (taskmgr.exe), Služby (mmc.exe).

Gollumek.88

start – spustit – a tam vepíšeš msconfig a enter. záložka Po spuštění, tam se povypínají nepotřebné, pozor ale, některé procesy jsou potřeba pochopitelně. vedle je záložka služby, zde dole zaškrtneš skrýt služby microsoftu, zobrazí se služby které jsou jiné než podepsané microsoftem, povypínat je dobré služba windows media player network sharing, pak služby související s itunes a podobně. záleží na tom jak se o pc staráš, nemusíš tam mít nic a nebo taky seznam.

u xp se stává že procesy se nedají na trvalo vypnout, ačkoli hlásí že vypnuté sou. V tom případě bych doporučila stahnout si ted již microsoftí balík sysinternal suite, rozbalit a otevřít aplikaci s názvem autoruns, tam se dají natvrdo vypnout procesy/služby, které nechcete vůbec spouštět. avšak je potřeba mít se na pozoru, abyste nevypl nějakou systémovou službu potřebnou pro správný běh systému :) stažení sysinternals – viz odkaz níže

Zdroj: http://techne­t.microsoft.com/en-us/sysinternal­s/bb842062.as­px