tony2412

Jak zabezpečit notebook před předáním do záruční opravy?

Potřebuji dát notebook do servisu pro závadu, ale napadlo mě že tam mám plno různých soukromých věcí, fotky atd, hesla, maily a já nevím co ještě všechno, dá se to nějak zabezpečit aby ten notebook byl jen ve stavu kdy by se s ním daly dělat jen servisní úkony? Nebo to mám nastavit do továrního nastavení, teda jestli to jde…

Nejlepší odpověď
Alesh

Pokud ho nastavíš do továrního nastavení, tak o všechna data přijdeš. Je to tedy varianta, ale samozřejmě musíš předtím provést zálohu dat na externí disk.
Jinak pokud máš účet a je zaheslovaný, tak určitě nejsi povinen sdělovat svoje heslo, čili i to lze vnímat jako ochranu, dost pochybuji o tom, že by měli nějaký zájem se do toho snažit nabourat, prohlížet cizí fotky apod. Prostě dost pochybuji, že jsi pro ně zajímavý. 🙂

Další odpovědi
ivzez

Všechno důležité si někam zazálohujte,
je pravděpodobné, že byste jinak přišel o data.

Kepler

Především zálohovat důležitá data třeba i na flešku a pokud máš obavy, že by někdo byl moc zvědavý, tak je z noťasu odstranit. Tak jako tak můžeš o ta data přijít i při opravě.

led

Zálohovať, zálohovať a zálohovať. Treba si uvedomiť, že programy sú nahraditeľné ale dáta sú ako pamäť, ak niečo zabudnete, môžu vzniknúť nenahraditeľné škody.
Doporučujem:
Pred odnesením počítača do servisu:
1 – zazálohovať všetky dôležité dáta
2 – dôverné dáta odstrániť z pamäte počítača. Nestačí len odložiť do koša, odtiaľ to vyberie aj dieťa
3 – zrušte prístupové heslo užívateľa a nechajte počítač prístupný servisnému technikovi. Po oprave si heslo znova nastavte.
4 – nedávajte počítač do továrenského nastavenia, prídete o vaše dodatočne nahraté licencované programy. (doporučujem nelegálne ckracky dať preč))
5 – opakujte za mnou:
„Najvyšší dvojjediný Binár, Nula a Jednotka,
ochraňuj môj počítač od všetkého zlého.
Nech jeho hardware a software
návštevu servisa šťastne prežije
a zdravý sa vráti do mojich rúk.
Amen“

jáára

Posílat bez disku.

miroslav.bk

Presne tak jak jsi rekl(a) – „tovarni nastaveni“, tj. obnoveni instalace OS do vychoziho pro koupi, pripadne instalace ciste kopie systemu. Predchozi zalohu vseho duleziteho jiste nemusim pripominat.

Zalohovat doporucuji v kazdem pripade, nebot ve vetsine servisu je pozadavek vyrobce vratit po zarucni reklamaci zarizeni v „tovarnim nastaveni“. Tedy by uzivatel prisel o sva data.

Takze nejen z duvodu ochrany soukromi a obavy o data (na nejake „smejdeni stejne neni vetsinou cas, "jede“ se na vykon – pocet oprav..), ale uz je z ciste praktickeho hlediska.

Petr1491

Hlavně tovární nastavení neznamená úplné smazaní. Jednoduchým programem lze data znovuobnovit. Pozor na to. Vím, že je to pro tebe asi těžké, ale já si vždy vše řeším sám, nikdy bych takto citlivou věc nedal do rukou druhé straně, o PC ani nemluvě. Ale jak říkám, ne každý vše zvládne sám.