xiperio

Jak zabezpečit nechráněné železniční přejezdy?

Odborníci diskutují, nemohou se dohodnout, politici vykřikují, že na to nejsou peníze. A havárek je na přejezdech čím dál víc. Stačilo by, aby se na každý přejezd dala kamera, která začne snímat jen současně, se zapnutými červenými výstražnými světly. Co se týče investice, je to za pakatel, napojeno by to mohlo být třeba na systém stacionárních radarů. Takže žádní úředníci navíc by nebyli potřeba. 1.přestupek 10 tisíc, 2. dvacet a třetí řidičák na deset let. A řidiči by byli jak beránci.Těch pár minut zdržení před přejezdem, ještě nikoho nezabilo. Ale ono se do toho nikomu nechce…

Nejlepší odpověď
Drap

Tady je to bezpředmětné řešit. Nikdo z nás to neovlivní. Navštiv svého poslance a chtěj po něm aby prosadil tebou navrhovanou úpravu.

Další odpovědi
anonym

Problémem není přejezd, ale řidič. Kolik už bylo případů, kdy i na přejezd se závorama vjelo kolo/auto/nákla­ďák?!

Nejhorší na tom je to, že to pak odnesou i nevinný lidi – cestující, strojvedoucí. Vyšetřování a odstranění stojí peníze a čas spoustu dalších lidí.

led

Ak niekto pre ochranu svojho zdravia a životu potrebuje od štátu represívne opatrenia, k tomu už musím len prenesene spolu s Hamletom povedať:
„Čosi smrdí v rode ľudí, čo porušujú zásady bezpečia z vlastnej vôle a pre svoju vlastnú ochranu zdravia a života vyžadujú, aby bol na nich štátom vyvíjaný nátlak a násilie.“
Všetci, nielen šoféri, ale aj peší aj tí na kolesách, robí vám zaťažko pred nebezpečným miestom, to sú aj železničné prejazdy a prechody, zvoľniť rýchlosť a zbystriť pozornosť. Aj bez policajta za krovím a kamery na satelite.

Postoj chvíľu, zbystri pozornosť, než vkročíš na cestu smrti,
postoj chvíľu, zvolni rýchlosť, aj keď zdá sa ti cesta voľná
Quo vadis homo,
kam sa náhliš, človeče, chceš snáď získať pár minút výmenou za svoj život?

cukrar

politici vykřikují, že na to nejsou peníze
mýlíte se, peníze jsou, jen to nejde tak rychle.

Jelikož je v republice jednoduché porušovat pravidla, tak je porušuje i každý řidič. Některý více, některý méně.
Píšete o železnici, ale denně na silnicích umírá více lidí, taky tam je třeba soustavná kontrola.

elkon

Je to o odpovědnosti řidičů a o dobrém rozhledu na obě strany. Často je okolí zarostlé křovím, nebo je tam vyvýšený terén, že přes něj není vidět.

zjentek

No? jak asi? V bohaté zemi by toto mohli jednoduše kontrolovat lidé. Škoda, že nejsme, i když bychom mohli. A stačilo by k tomu jen nekrást státní finance, nic víc. Tak když to nedokážete, tak volte socialismus a můžeme později na přejezdy postavit PS VB. Mohou si takto odpracovávat povinné socialistické hodiny. A věřte mi, že takový člověk socialismem na přejezd postavený si svévolné opuštění přejezdu jen tak nelaisne, to jsem klidný, odtamtud se nehne. Pokud vám však socialistické nápady nevoní, tak čekejte a čekejte, až ElonMusk vypustí na oběžnou dráhu vláčky s tolika vagónky, že s některými z nich bude nakonec fakt možný ovládat i šraňky woe. Ale také nezapomínejme na slova Alberta E.: „těžko říct, jak proběhne následující světová válka, ale po ní nám zůstanou alespoň ty vděčné klacky.“ Čili ty vláčky nahoře taky na dlouho nevypadají a závory budou zase ze dřeva. Lidé, bděte!

Kryšpín

Xiperio zachovejte klid je zapotřebí počkat zda to nařídí Brusel, zatím doděláme cyklostezky, rozhledny, hnízda podpoříme různé spolky a pod.

Pepa25

Jako obvykle vstupuje do hry několik faktorů:

  1. extrémě vysoký počet železničních přejezdů v ČR – hustá železniční síť, hustá síť okresek. Pokud máme téměř 8 tisích přejezdů, tak výchozí situace nic moc.
  2. stavební byrokracie: zrušit přejezd na lesní cestě je dlouhý proces, můžeme tipovat ke kolikátemu výročí závažné tragedie ve Studénce se vybuduje podjezd, který má velkou prioritu a je mediálně sledovaný …
  3. peníze – ne v poslední řadě …

dr.luha

Vztyčené sklopné desky, stlačitelné jen jedním směrem (z bezpečnostních důvodů pro výjezd z kolejiště).

xiperio

Oni na to vjedou, protože ví , že je nikdo nechytí.. Ale takto budou mít bobky, jelikož už budou na záznamu.

Schluker

A komu byste chtel brat papiry? Provozovateli vozidla? Kdyz pujde o papiry, tak se ridic vzdy zamlci..

xiperio

tomu kdo bude na videu a když nebude poznat, tak to odskáče provozovatel a ten si to rozmyslí aby neplatil za něj.

Schluker

A co kdyz ridil provozovatel a sam se nenapraska? Pokutu zaplati a vyreseno. Jak myslite ze se to dnes dela s pokutami za rychlost?