deny555

Jak zabezpečit flešku

Dobrý den,potřeboval bych poradit,jak nejlépe a co nejjednodušeji zabezpečit moje data na flešce,Kingston 8GB.Děkuji za odpovědi.deny555

Nejlepší odpověď
mosoj

Ve Widows 7 je funkce BitLocker To Go, která umožňuje zašifrovat USB disk.
Nebo pomocí programu FlashCrypt. Lze stáhnou
z www.GigaMania­.cz/7334.
Program má 1 MB a jedná se prakticky pouze o rozšíření průzkumníka ve windows.

Flash Crypt používá šifrování pomocí 256bitového klíče AES, jehož úspěšné prolomení nebylo zaznamenáno. Zabezpečení lze považovat za velmi bezpečné.

Další odpovědi
rynek878

SafeHouse Explorer USB Disk Encryption

Přenášíte na USB flash disku soukromá nebo citlivá data a bojíte se jejich zneužití v případě odcizení nebo ztráty disku?

zde je link:

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/bezpecnost/si­frovani/safehou­se-explorer-usb-disk-encryption/

anonym

skvělý je pro ten účel obecný a poměrně všemocný kriptovací nástroj ===TrueCrypt===. Není to žádná komerční rychlokvaška, naopak vyvýjí se už velmi dlouho a je to stabilní spolehlivý software. Jeho dovednosti sahají mnohem dál, dokáže zašifrovat primární pevný disk i s operačním systémem tak že po resetu bez zadání hesla nikdo nezjistí co na tom počítači vůbec je.

… z toho si lze už představit, že schopnost šifrovat data na flashce a autorunem dešifrovat při vložení správného hesla je proti tomu už jen maličkost, kterou zvládá také …

výhodou je že TrueCrypt je dostupný kompletně v češtině: http://www.tru­ecrypt.org/lo­calizations
1/ oproti konkurenci umí zašifrovat tak, že lze použít dvě různá hesla, jedno je falešné a zpřítupní jen nějaké fotografie z dovolené, nebo cokoliv si na falešný oddíl uložíte (podmínkou je že nesmí tato data zabírat mnoho místa), naopak pravé heslo odkryje ten klíčový obsah. Že bylo použito falešné heslo nelze z obsahu zašifrovaného oddílu nijak poznat.

2/ Máte na výběr z celé řady šifrovacích algoritmů (vybrat si můžete podle testu rychlosti dešifrování a šifrování který program umí také provést) a můžete použít i dva současně.

3/ TrueCrypt je samozřejmě zdarma a opensource. Dostupný na všech operačních systémech což je opět výhoda, když zašifrovanou flashku vložíte na počítači s máte k ní přítup stejně jako na počítači s windows či apple macos X což ostatní konkurenti neumí.

Zdroj: http://www.tru­ecrypt.org/dow­nloads