Tali Vael

Jak za záludnou otázku při pohovoru o práci?

Jistě se vám určitě stalo,že při pohovoru na pracovní místo,se vás ředitel,vedoucí či manager zeptá: "jaký si představujete plat? " Co by dle vás byla nejidealnější odpoved? Jak na tuhle záludnou otázku?

Odpovědi
gecco

Záludnou??
Tahle otázka dříve či později padne na každém pohovoru…
😉
Zjisti si cca průměrný plat na dané pozici v daném regionu – a pak, podle své kvalifikace a ´pevnosti kramfleků´

  1. přidej
  2. řekni průměr
  3. uber

Každopádně je tato otázka vždy ´pro vyjednávání´ a jen málokdy (já to nezažil nikdy) dostaneš to, co si řekneš (o to lépe se ti bude vyjednávat navýšení poté, co se osvědčíš – taky mám vyzkoušeno)…
😉

Hans51

Ta otázka je vskutku záludná a je proto dobré se na ni předem připravit. Určitě je dobré zjistit si, jak je obdobná práce honorovaná v okolí, přihlédnout k Vašim znalostem, schopnostem, vzdělání, praxi apod. Nedržet se úplně při zemi a zároveň částku „nepřestřelit“.

Ideální odpověď, kterou by bylo možno považovat za univerzální a vždy použitelnou, podle mého názoru neexistuje.

terry

Známá věděla, pod jakou částku jít nemůže. Prostě řekla, kolik potřebuje minimálně. A dostala to.
Kolegyně měla obavy, řekla menší sumu a dostala ji.
Po roce, při pohovoru se kolegyně čílila, že má nižší mzdu.
No.....když si o ní řekla.
Takže to jsou zkušenosti.

Porovnej přibližné platy té pozice v regionu, zvaž tvé náklady a své přednosti, konkurenci a nutnosti.

luky.1986

S plnou vaznosti jsem si rekl o dvojnasobek, nez ktery jsem ocekaval. S usmevem jsem dodal, ze jsem ochotny se o castce dale bavit. No a manager mi s usmevem rekl castku, kterou mi max. muze dat. Kdyz jsem byl s castkou spokojen, usmlouval jsem ,,par drobnych,, navic

Shef

jooo jejich nejoblíbenější otázka,tím zjištují jestli tě zaskočí nebo ne.Dle mě by bylo idealnější odpověd tohle: příklad – post prodavač/ka:
„Podívejte se,zaleží na tom jestli máte hodinovou mzdu nebo pevně stanovenou mzdu.Taky zaleží jestli dáváte % z prodeje,jestli dáváte premie,bonusy apod.“
„V průměru si prodavač/ka s 8 hod. směnami měsíčně příjde mezi 10 – 12 tísíci,takže si myslím že někde v tomhle rozmezí“
Tady je důležité nebýt nervozní,čekají jak dotyční zareagují,neříct moc nízkou častku a zase né moc vysokou :)

Rokio

Někde jsem četl, že není dobré uvádět rozpětí, jako například 15 až 20 tisíc. Dobré je říct, jestli myslíme čistého nebo hrubého. Další dobrá rada je ta, že se nesmíme podceňovat, ale naopak je dobré si říct o něco víc.

gecco

Rokio – VŽDY hovoř o částce hrubého – HR manager nebude řešit, jestli máš (a jaké) daňové úlevy…
😉