peters

Jak z klasickeho zapojeni ve vypinaci udelat L1 L2 a 0?

Poradi nekdo jak z klasickeho zapojeni ve vypinaci udelat modry L1, hnedy L2 a zlutozeleny nula? A jak potom zapojit do lustru? Jde o lustr s ovladacem RGB a potrebuju to takto predelat abych mohl nezavisle na sobe rozsvicet RGB svetla a klasicke halogenove, stavajicim zpusobem my sviti barevne RGB i klasicke halogenove najednou a nejde jedno zhasnout a nechat rozsvicene druhe.
Dekuji

Odpovědi
gecco

Možná i chápu, co máš na mysli (L1 a L2 je v tomto případě naprostá blbost…) – ale pokud ti to není jasné na první pohled, zavolej si elektrikáře!!!

Elektrika umí nejen ´kopat´, ale i zapalovat a zabíjet!!!

Dochy

Jak píše Gecco. Zavolej si elektrikáře. Bastlí se kde co, ale normy z dobrých důvodů neumožňují PE vodič použít na něco jiného než PE (jemně zjednodušeno) a proto to laikovi rozhodně nebudeme radit.

Mapel

Je to trochu zmatená otázka.
Modrý vodič nikdy nesmí být L1, ale vždy N. Naopak z L1 mohu přeznačit na N.
RGB používá 4 vodiče. Pravděpodobně chceš jedním vodičem připojit fázi na halogenku a druhým vodičem připojit fázi na RGB zdroj.
Pak máš dvě požnosti. Použij řazení č.6 a přepínáš jednu nebo druhou variantu, ale nevypneš. Nebo řazení č.5 a můžeš přepínat mezi oběma variantami nebo obě současně zapneš, nebo je obě vypneš.
Pokud tě tato varianta nenapadla, tak to svěř elektrikáři.