Avatar uživatele
TONICK

Jak z el.piana /keyboardu/ do PC?

Zdravím Vás, mám starší elektrické piano a chci se zeptat, co potřebuji, abych mohl to, co nahraji přenést do počítače. Mám model Casio CTK-601 a vzadu mám krom zdířky na AC~230V a zdířky pro připojení sluchátek také MIDI vstup, MIDI výstup a nějký Assignable JACK. Poraďte prosím, jaké zařízení potřebuji k tomu, abych mohl mé nahrávky převádět do počítače. Děkuji mnohokrát

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4618 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Line out – konektor Jack 3,5 mm nemá ? To by se zasunulo kabelem do kenktoru line in (jack 3,5) v PC.

Konektor MIDI neznám.

Mám takovou mlhavou vzpomínku, že se to zapojovalo na game port, ale ten už dnes v PC není.

U některých základních deskách musí být vyveden zvlášť (na desce je konektor do kterého se zapojí extra speciální kabel a vyvede se na záslepku s portem v zadní části bedny.)

Game Port dnes nahrazuje USB

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gruch

Gameporty už na počítačích nejsou. Lze použít převodník MIDI-USB. Třeba zařízení v odkazu. Problém je v tom, že je potřeba softwarový syntenzátor v PC. Elektrické piano potom slouží pouze jako klaviatura, zvuk tvoří PC. Pro amatérské nahrávání lze propojit výstup na sluchátka a PC – line in.

Zdroj: www.amazon.com/Ca­ble-Converter-Music-Keyboard-Window/dp/B0017­H4EBG

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek