Pájo

Jak /z čeho se/ prosím Vás počítá stočné?

Město má centrální ČOV, domy připojí na splaškovou kanalizaci…dávají měřák na přívod pitné vody (náš dům vlastní studnu)…počítá se to jen z množství „odebrané“ pitné vody?

Nejlepší odpověď
annas

V našem městě se výše poplatku za stočné rovná výši poplatku za vodné.

Platíme např.
Kč 300 za vodné + Kč 300 za stočné = Celkem Kč 600.

Další odpovědi
anonym

My platime polovinu z vodneho. -iv-

Drap

Stočné se nepočítá všude stejně. Záleží na místních úpravách. Ve většině obcí se však počítá z odebrané vody. A pokud je vlastní zdroj vody, tzak většinou paušálem buď na domácnost nebo na osoby. Je to nějaká spočítaná průměrná hodnota. Do stočného také může patřit i povrchová /dešťová voda/, která je svedena do kanalizace. Množství se dá spočítat z ploch střech, případně z plochy celého pozemku.