Velbloud

Jak Windows pozná, že byl již nainstalován?

Jak pozná instalační CD Windowsu (GGK, FPP), že již bylo použito? (Tzn. nainstalováno na stejný (Při zmeně základní desky) či jiný počítač). Podaří se mi ho znovu nainstalovat, i když GGK tuto funkci oficialně neumožňuje?

Odpovědi
Hlada

Na instalačním CD se nic nezmění. Instalace proběhne normálně. Problém může nastat při aktivaci OEM verze. S krabicovou problém nebude. Nová aktivace se může udělat po internetu každých 120 dní, dřív po telefónu.

Michal Kole

Pozná se to na aktivačním webu, že už je uložen záznam pod seriovým číslem z CD či produktového kódu a již je na aktivačním serveru uložena nějaká konfigurace

jpau

Nepodaří.

(Pro zajímavost)

Instalace shormáždí vybrané údaje o Tvé sestavě a ty se společně s Tvým heslem uloží někam k MS.

V zásadě jsou (technicky) dvě možnosti jak to ochcat. Ta první je, že se pokusíš ten klíč „uhodnout“ – není jich pevný počet a jsou spolu numericky provázané. Pokud dovedeš přijít (neslyšel jsem o člověku, kterému by se to povedlo) na algoritmus, který klíč validuje, můžeš si defacto legálně vytvořit další (nevím, jestli existuje nějaká zpětná vazba ze strany MS, dost o tom pochybuji…)

Pokusit se emulovat svůj HW tak, aby vybrané (chápej jako sledované) prvky odpovídaly původnímu modelu. Na tomto principu fungují některé cracky, technicky je to zvládnutelnější nicméně to vyžaduje určitou znalost HW a SW na poměrně lowlevel úrovni.

Žádná z uvedených možností není v souladu s MS EULA.