Complex

Jak vzniknul název pořadu „Banánové rybičky“?

Odpovědi
zjentek

Těžko říci. Jen tipuji- autor/ka při zrodu mysleli na jídlo… nejspíš něco speciálního, co není tak snadné ochcutnat.

Mp2

Pawlovská vyprávěla kdysi historku, jak název dali dokuoy… Strašně se v tom zamotala, naštěstí to nejelo naživo,…
Nakonec se řeklo, že je autor Saliger. Byl to buďto část názvu jeho povídky, nebo jen nékde v ni tato slova byla…

Něco jako kdyby sis udělal pořad a nazval ho „chčije a chčije…“

marci1

Název pochází z povídky J. D. Salingera „Den jako stvořený pro banánové rybičky“ (A Perfect Day for Bananafish, 1948, č. in: Deset novel, Československý spisovatel 1958 a Salinger: Devět povídek, 1971) o sebevraždě Seymoura Glasse; spolu s podtitulem má vyjadřovat, „že bychom v žádné situaci neměli smysl pro život ztratit a [Pawlowská v pořadu] snaží se ho zábavně najít za jakýchkoliv okolností“. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ban%C3%A1nov%C3%A9_ry­bi%C4%8Dky

Kepler

Název pochází z povídky J. D. Salingera „Den jako stvořený pro banánové rybičky“ o sebevraždě Seymoura Glasse; spolu s podtitulem má vyjadřovat, „že bychom v žádné situaci neměli smysl pro život ztratit a [Pawlowská v pořadu] snaží se ho zábavně najít za jakýchkoliv okolností“. (wiki)
Taky mě to zajímalo a teď už to vím.

Kepler

marci: zase jsi byla o chlup rychlejší. Ale co, hlavně že nás nědogoňat!