odpovídámež

Jak vznikly semtele a jaký byl důvod k jejich vzniku?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co máte přesně na mysli, ale „semtele!“ je zkomolenina spojení „jsem tele“, která se používá jako aprílová srandička.

Kup mi za korunu „semtele“ . Apríl!

Dnes se používá nejen na apríla, ale obecně, když se někomu něco nepovede, z legrace..

Tlačítko Semtele je umístěné na FB, když na něj kliknete, skrývají se pod ním legrácky. Tam nechodím, můžete vyzkoušet.

https://www.go­ogle.cz/search?q=kde+se+­vzao+semtele&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=Ej4sWbvZNsuv8wfNrbCwAg­#q=tla%C4%8D%C3%AD­tkov+Semtele+na+Fa­cebooku

Další odpovědi
marci1

V české literatuře patří ke klasice kocourkovského žánru kniha Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova. Městská rada Kocourkova má dvanáct členů (konšelů), mezi kterými se vystřídali např.: Břichopásek, Držmíšek, Halabala, Hromdotoho, Játakyrád, Játovím, Myšišlápek, Nebojsa, Nesmějtesemně, Nicnemám, Semtele, Špindíra, Zimotřas. Radní Semtele je navíc místostarostou a zastupuje starostu v jeho nepřítomnosti, např. když se starosta ztratí v lese. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kocourkov
Výraz semtele se také používá jako aprílový žertík: Běž koupit půl kilo semtele. 🙂