iceT

Jak vznikly názvy a loga jednotlivých filmových studií?

např. Paramount Pictures, Universal Pictures, tygr vybíhající z džungle, žena s křídly vytupující z vody…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

http://iam.krys­pin.net/2011/09­/28/pribehy-vzniku-log-hollywoodskych-studii/

Další odpovědi
annas

Názvy světových filmových studií najdete v odklazu. Když si kliknete na jejich názvy, dovíte se původ jejich názvů,. většinou i loga a filmy, které studia natočila.

Najdete studia americká, německá, anglická, indická, japonská, polská, italská,. dokonce náš Barrandov atd.

Je jich kolem 200, takže si rozklikněte stránky, které vás zajímají.Dole u studia najdete další odkazy, takže si s tím můžete pohrát.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Film_studio

briketka10

Edisonova „Černá Marie“
Světově první filmové produkční studio se jmenovalo Černá Marie (neboli Black Maria či samotným Edisonem přezdívaná „Psí bouda“), bylo postaveno na původním místě Edisonovy laboratoře ve West Orange v New Jersey 1. února 1893 za cenu 637,67 dolarů. Bylo vybudováno za účelem tvorby filmů pro kinetoskop. Černá Marie, černě obložená plechová chata s odklopitelnou střechou, se mohla točit kolem vlastní osy, takže sluneční světlo nezbytné pro snímání mohlo být řízeno do různých směrů.

Ve Francii vznikly první filmové spoločnosti (Pathé a Gaumont). V roce 1908
vznikla ve Francii Společnosť filmového umění (Societé film d´art), a v roce 1906 Charles Pathé zahájil celosvětovou expanzi filmu.

Barrandov Studio (do r. 1945 Filmové továrny AB na Barrandově, do r. 1991 Filmové studio Barrandov) je komplex filmových studií v Praze. Tyto filmové ateliéry jsou největší v České republice a jedny z největších v Evropě.

Bridge Studios je kanadské filmové studio ve městě Burnaby v provincii Britská Kolumbie. Má největší halu pro speciální efekty v Severní Americe. V prostorách Bridge Studios se nachází celkově osm hal, s plochami od 12 000 m² do 1400 m². Celková plocha studia je větší než 60 000 m².

Cinecittà (doslova Filmové město) je filmové studio ležící na via Tuscolana na jihovýchodním okraji Říma. Nachází se v něm dvacet dva hal sloužících k natáčení i postprodukci, zaujímá rozlohu čtyřiceti hektarů a je střediskem italské kinematografie, vznikly v něm více než tři tisíce filmů (z toho 47 získalo Oscara) a televizních pořadů.

Leavesdenské filmové ateliéry je filmový a mediální komplex vybudovaný na místě bývalé továrny firmy Rolls-Royce, kde se za druhé světové války vyráběla letadla. Nacházejí se v hrabství Hertfordshire necelých 30 km severozápadně od centra Londýna.

Mosfilm (rusky Мосфильм) je ruské filmové studio, jedno z nejstarších a nejvýznamnějších v Rusku a v Evropě. Jeho tvorba zahrnuje většinu významných filmů sovětské éry, včetně děl Tarkovského a Ejzenštejna.

Medusa Film nebo také Medusa motion picture je italské filmové studio. Studio vzniklo v roce 1964 a patří k největším evropským filmovým studiím. Spolupracuje i s předními filmovými studii USA, např. 20th Century Fox nebo Universal. Medusa je od roku 2006 členem mediální skupiny Mediaset, Silvia Berlusconiho. Kromě ryze italské produkce se podílela i na produkci nadnárodních filmů, např. Purpurové řeky, Umučení Krista nebo Hostel 2 a jiné.

Rai Cinema je filmové studio italské státní televize Rai, které vzniklo v roce 1998.
Rai Cinema je sesterskou značkou Rai Fiction.
Rai Fiction vyrábí a produkuje filmy a seriály pro televizi jako například Chobotnice, Okouzlení nebo Komisař Rex.

TLA Releasing je americká distribuční společnost vlastněná TLA Entertainment Group. V březnu 2011 byla vytvořena nová forma pro provozování LLC. Jeho hlavní tvorba je zaměřená na LGBT tematiku z celého světa v rámci značky „TLA Releasing“, stejně jako horory pod značkou „Danger After Dark“. Od roku 2000, vydali více než 200 filmů na DVD a různých platformách VOD.

Twin Star Film je česká nezávislá filmová a distribuční společnost, jenž se specializuje na 3D a podvodní natáčení. Poskytuje plný servis v produkci a postprodukci audiovizuálního záznamu. Mimo jiné poskytuje servis významným filmovým festivalům s dokumentární, dobrodružnou a outdoorovou tematikou.

Twisted Pictures je americká filmová produkční společnost, která se často podílela na výrobě filmu se společností Lions Gate Entertainment. Byla založena v roce 2004 producenty Markem Burgem, Orenem Koulesem a Greggem Hoffmanem. Společnost je známá díky spoluprodukci na filmové sérii Saw.

Ubisoft Motion Pictures je oddělení celosvětové společnosti Ubisoft Entertainment. Vytváří filmové adaptace her vydaných v minulosti touto společností. Vyšel první film Assassin's Creed v prosinci 2016.

UFA (dříve Universum Film AG; dnes UFA GmbH) je německá filmová společnost, založená 18. prosince 1917. Až do roku 1945 to byla největší německá produkční společnost. Sídlem firmy je postupimská městská část Babelsberg.

Universal Production Partners (obvykle zkracováno na UPP) je trikové studio založené v roce 1994 v Praze. V současnosti kooperuje s pobočkou v Maďarsku. Jedná o největší studio v ČR a největší studio ve střední Evropě. UPP stojí za filmovými triky většiny českých filmů (např. Vratné lahve, Tmavomodrý svět, Kuky se vrací),

United Artists je americké filmové studio. Původně založeno v roce 1919, prodané v roce 1985 a obnoveno v roce 2006.
17. duben 1919, herci Charles Chaplin, Douglas Fairbanks a Mary Pickfordová a režisér David Wark Griffith, čtyři známé osobnosti amerického filmu, zakládají vlastní produkční a distribuční společnost United Artists Corporation.

Universal Studios (někdy též Universal Pictures), pobočka NBC Universal, je jedno z šesti největších filmových studií ve Spojených státech sídlící v Universal City v Kalifornii. Administrativní prostory se nachází v New Yorku. Universal Pictures je druhé nejstarší hollywoodské studio, o měsíc starší je Paramount Pictures vlastněný společností Viacom.

Založeno bylo 8. června 1912 německým židovským imigrantem Carlem Laemmlem.

Walden Media, LLC nebo také Walden Media Group je americká investiční a distribuční společnost, založená v roce 2001. Její filmy jsou založeny na klasické a oceněné dětské literatuře či biografických nebo historických událostech.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Fil­mov%C3%A1_stu­dia

Najít zdroj je velmi jednoduché, jak vznikly názvy a loga ne.

JájsemRaibek

Logo “horského” Paramountu bylo poprvé načrtnuto W.W. Hodkinsonem během seznámení s Zukorem, na základě hory Ben Lomond z jeho dětství v Utahu (skutečné logo bylo později pravděpodobně vytvořeno za pomoci hory Artesonraju v Peru). Je to nejstarší Hollywoodské filmové logo, které vydrželo do současnosti.

Původní logo mělo 24 hvězd, které symbolizovalo, že Paramount má kontrakt s 24 filmovými hvězdami (nyní je to 22 hvězd, ale nikdo nechtěl sdělit proč se počet snížil). Originální malba byla nahrazena počítačem vytvořená hora a hvězdy.

Logo studia je Columbia, ženské ztvárnění Ameriky. Bylo navrženov roce 1924 a totožnost “Dámy s pochodní” nikdy nebyla potvrzena (i když mnoho žen tvrdí, že je to právě ona)

iceT

A co ty další studia? 🙂

JájsemRaibek

Máš jich v tom odkaze málo?

iceT

To sice ne, ale určitě jich není jen tolik…