Frogman

Jak vzniklo spojení „na velkou“ a „na malou“?

Nejlepší odpověď
annas

Jak vzniklo se nedovíme. Jedině podle významu slov. Situace, které se týkaly lidské intimity byly tabu, nehovořilo se o nich. Takže nepřímé vyjádření.

Říká se na malou nebo velkou stranu.

Jedním z významu podst. . jména strana je: stranou; tajně, potají, za zády.

Takže když někdo chtěl vykonat tělesnou potřebu, tak šel někam stranou – na malou nebo velkou stranu..

Malá strana = vymočit se = menší množství, menší rozsah.
Velká strana = ke vztahu k malé straně = ve srovnání mohutnější, rozsáhlejší atd.

Významy slov ověřeny v PSJC.

Další odpovědi
redy

Asi proto, že toho na velkou je víc 😁

iceT

Když jdeš čurat, jsi tam jen na malou chvíli, no a když jdeš dělat to druhé …to si domysli

zjentek

to říkaj jenom holky a je to nejspíš podle strany těla. Velká strana je ta zadní (zadnice), ..ta, kde maj prdele.
ad marci1, a jak to vzniklo?

štamgast

U močení strávíš míň času a u kálení víc času.

marci1

Malá je kapalná podoba, kdežto velká má trochu větší hustotu. 🙂

anonym

Zkus to u pražáků.ti mají malou i velkou stranu.
Nebo pak u komančů,ty s tou stranou udělali bordelu,že se to do latríny ani nevešlo.

bolak

ďoura do močový trubice je mnohem menší než ďoura do zadku

Frogman

iceT & redy: Když půjdu na velkou „malou“ pořád to bude malá, i když bude větší, než kdybych šel na malou „velkou“? :DDD

redy

Frogman, zase to až tak neřeš. 🙂

Frogman

Jasný. ;) :D

zjentek

věř, je to podle těch prdelí

Frogman

Ok. :D