Jak vzniklo slovo solokapr?

používá se především v novinařině,co znamená vím,ale jak to slovo vzniklo,proč se používá zrovna solokapr?

Nejlepší odpověď
anonym

To bude něco jako překvapující zpráva dne,něco,proč si lidi ty noviny koupí.Např.aféra Watergate.

Další odpovědi
Miroslavst

Chytnul velkou rybu-prostě zpráva dne.
Ale taky by se slovem solokapr mohl rozumět fil:
Sólokapr (anglicky Scoop) je komedie scenáristy a režiséra Woodyho Allena z roku 2006. Allen rovněž hraje jednu z hlavních rolí, varietního kouzelníka Sida Watermana.

takhlene

Tak rozlišujeme fleše (předzprávy), noticky, deničky, soudničky, lokálky, upoutávky, anonce, předhlášení či avíza, otvíráky, trháky a sólokapry; slovní, obrazové či kombinované; headlinové, stručné, rozšířené a komentované; ryzí (významné, tvrdé, pravé, spot), zábavní (spíše zajímavé, měkké, fíčrové) a virtuální; jiné hledisko člení zprávy na vlastní, agenturní či převzaté (originální nebo redakčně či jinak upravované.

Bičiště

Solokapr je výraz používaný v žurnalistice a znamená senzační zprávu, kterou mají jen jedny noviny. Pokud je taková zpráva v každých novinách, není to solokapr.Je to slovní hříčka a příměr.Solo = sám,jediný. Kapr = příměr pro unikátní úlovek,unikátní kousek.