bolak

Jak vzniklo slovo pingl?

Jako pingu, tak protože je číšník taky černobílej?

Nejlepší odpověď
annas

Pingl, pinkl = číšník. Ale ještě je jeden výraz pingl, pinkl = batoh, ranec.
Ale podle doplnění otázky jde o číšníka

Citace ze Slovníku nespisovné češtiny.

Z německého argotu Pinkel = číšník, prý od Pink = muž, chlapec, což je ze starého Pink = mužské přirození, původně malíček.
Nářeční Pinkel je hanlivé označení muže (často ve spojení feiner Pinkel), což Wolf uvádí nezávisle na Pink muž a odvozuje z jidd. piggul odporný.

Takže původ nejasný. Zapojit fantazii. .