dust8

Jak vzniklo slovní spojení, že někdo „odešel do věčných lovišť“? A co to vlastně znamená?

Nejlepší odpověď
Filip84

Klasická mythologie Heaven & Hell.

Každý národ si vytvoří illusi ráje, jako – pro něj – dokonalého stavu, a, případně, illusi pekla, jako – pro něj – absolutně nesnesitelného stavu. Pro prostého středověkého člověka by byl ráj na zemi dnešek, i když by měl jenom existenční minimum: skutečnost, že prakticky není možné, aby nebyl alespoň tvrdý chleba, by pro něj byla absolutně nepředstavitelná.

Stejné je to s rájem v Koránu, je to, prostě a jednoduše, veliká oáza, kde je dostatek zeleně, vody, velký harém a dost jídla a pití.

Nebo jehovova organisace, a.s. & svědkové jehovovi: bude vládnout despotické staršovstvo „shůry“, a oni budou mít na zemi jehovistickou představu ráje: "Bůh si přeje, abychom žili věčně v ráji na zemi. Nechce, abychom trpěli jako lidé dnes, nechce, aby nás něco bolelo nebo trápilo. Těm, kdo budou žít v novém ráji, Bible slibuje: ‚Bůh bude s nimi. Nebude už smrt, pláč ani bolest. Dřívější věci pominuly.‘ " (https://wol.jw­.org/cse/wol/d/­r401/lp-cse/1101978174 , https://www.jw­.org/cs/knihov­na/casopisy/w20060715­/bozi-kralovstvi-je-nadrazene/ )

Postará se o to božstvo: „Ježíš se postará o to, aby k této úžasné změně opravdu došlo. Víš, kdy to bude? Ano, až očistí zem od špatnosti a od zlých lidí. Vzpomeň si, že když byl Ježíš na zemi, uzdravoval nemocné, a dokonce křísil mrtvé. Ježíš tak ukázal, co bude dělat ve prospěch lidí na celé zemi, až se stane Králem Božího království.“

Jak si má, laskavý čtenář, vzpomenout, co Ješua ben Josef – údajně – dělal, když byl na zemi, když si to poněkud nepamatuje, na to, arciť, stránky jw.org odpověď poněkud nedávají! 🙂

No a Native Americans co si mohli představovat jako ráj? No, byli to kočující lovci, tak představa toho „nej“ pro ně byla pastvina, a na ní nekonečná stáda lovné zvěře. A on, hrdý lovec a válečník, může lovit, a lovit, a lovit.

Je to stejně bisarní, jako banální: budeš lovit, budeš lovit měsíc, rok, deset let. Pořád dokola? Každý den? Takový život není rájem, takový život otravuje.

Budeš na tom absolutně dokonalém pozemském ráji (protože všecko nedokonalé jehovisty stresuje), a co jako budeš dělat? Vést plané řeči, plytké rozhovory a la „mám tě ráda!“, „mám tě rád!“? Takový život vyssává. Nebo chodit na „shromáždění“? Sakra, kdo by chtěl chodit na shromáždění?

Už jen prostou argumentací ad absurdum dojdeš k jednoduchému poznání, že to je stejná pohádka, jako když zabil draka, zavřel Kostěje, a pak spolu žili „šťastně až na věky“. „Štěstí až na věky“ je docela děsivá představa! 🙂

Další odpovědi
marci1

Věčná loviště=indiánský ráj, odešel do věčných lovišť=zemřel. 🙂