Jak vzniklo regulované nájemné?

Odpovědi
Jambalaya

Myslím, že spíše než otázkou „jak“, je potřeba ptát se „proč?“. Z výše nájemného v nájemních domech kdysi vyvlastněných komunisty a vrácených po roce 1989 původním vlastníkům, nebylo možné financovat opravy a údržbu bytových domů. Majitelé domů samozřejmě měli tendenci nájemné zvyšovat. Aby toto zvýšení nebylo skokové, mohou vlastníci nájem zvyšovat pouze o několik málo % ročně.
Regulované nájemné je zásahem státu do trhu s bydlením, který stejně jako každá jiná regulace trhu neprospívá naší ekonomice.