andyana

Jak vzniklo jméno psí rasy „Čau čau“?

Odpovědi
gecco

Jak ke svému pojmenování přišel se doposud nepodařilo s jistotou prokázat. Možností se nabízí hned několik. Kořeny tohoto názvu však mohou být i v čínském slově chao-chao, který znamená něco jako velmi šikovné, velmi chytré, ostražité. Zvoláním chow-chow dálněvýchodní námořníci označovali každou kuriozitu. Kantonského výraz "chow“ znamená „jídlo“. A čínský pozdrav ve volném překladu čau čauího pojmenování je něco jako „Jed jste dnes rýži?“ „Čau“ je možné v pietin-english jazyku možné přeložit i „a tak dále“, či „další drobnosti“. Nákladu z Orientu, který přivážely lodě, se údajně říkalo také „čau čau“.
Písemnost pocházející z 12 století napsaná Shuo Wenem se zmiňuje o černých psech typu „Chiao“.

Zdroj: http://www.ran­cpohoda.cz/no­de/276