pan X

Jak vznikla tahle věta??

Jak vznikla věta ,,mám totální okno'' ?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba vycházet z toho, že okno mělo původně jiný význam – byla to díra, otvor, mezera mezi něčím, volný prostor, v dřevěných stavbách jakési díry, průduchy, volný prostor mezi cihlami, do něhož se zasadí rámy

Až později se začal používat název okno pro zasklený otvor ve stěně určený na osvětlování í a větrání místnosti.

Z původního významu okna = mezera, díra – přenesením vzniklo úsloví „mít okno“ ve významu = mít díru, mezeru ve vědomostech. Významy se stále obměňují, takže výpadek paměťi někdy i ztráta paměti úplná, tedy i totální. .

Význam a původ slov

Další odpovědi
Zvědavý

Okno (předpokládá se otevřené) je prázdné – je to hovorový výraz že si člověk na „nic“ (prázdno) nevzpomíná.