Pruzkumnik

Jak vznikl název (dnes již zkrachovalého) indického výrobce motocyklů Yezdi?

Nejlepší odpověď
Arne1

Jako na většinu toho, na co se zde lidé ptají, dostaneš vyčerpávající odpověď použitím strýčka Google.

"… a tak roku 1966 společnost Ideal Jawa India Limited rozjela licenční výrobu nejprve jawáckých dvěstěpadesátek.
Licence vypršela v roce 1968. Indové však pokračovali ve výrobě dál, pod značkou YEZDI – název je údajně odovozován od zvolání českého mechanika, který pomáhal kompletovat první exempláře: "Jezdí!“…

Zdroj: https://auto.id­nes.cz/jawa-yezdi-v-indii-0m7-/motorky.aspx?c=A071130­_160256_motor­ky_fdv