Kuře

Jak vznikl název " Google " ?

Nejlepší odpověď
quentos

ze slova „googol“ – abstraktní vysoké číslo – příhodný název, jelikož v porovnání s předchozími vyhledávači prohledá „mrtě“ stránek…

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Když Larry Page a Sergej Brin na podzim roku 1997 hledali pro svůj BackRub nový název, přizvali si na brainstorming svého kolegu Seana Andersona, který jim postupně navrhoval různé novotvary. Andersen navrhl „googolplex“ (což je, lapidárně řečeno, desítka umocněná googolem, tedy číslem, které lze napsat jako jedničku se sto nulami), ale Larry, jemuž se tento název zdál příliš dlouhý, řekl: „A co třeba jen Googol?“. Anderson zadal při ověřování dostupnosti domény omylem jiný tvar, a to právě google, resp. google.com. Jednoduše se přepsal

Vojtěch

„Název Google vychází ze slova „googol“ označujícího číslo složené z jedničky a sta nul (10100), které bylo poprvé použito v roce 1938 …“

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Google