Complex

Jak vznikl název filmu „Slavnosti sněženek“?

Nejlepší odpověď
annas

Mydlovarský luh – Polabí

"Víte odkud vzal Bohumil Hrabal název Slavnosti sněženek?

Právě odtud. V krásném lužním lese, jenž je přímo naproti Kersku přes Labe. Jsou zde skromné zbytky gotického hradu Mydlovary. A teď k těm sněženkám. Ještě v 19.století rostly v areálu hradu dva mohutné duby, pod nimiž se vždy o Květné neděli konali Slavnosti sněženek – dívky ozdobené těmito něžnými jarními květinami při nich volily svoji královnu.

U kamene
Za severním okrajem osady Kersko, na kraji lesa, na levém břehu Labe, přibližně naproti zřícenině mydlovar stojí patrně hraniční kámen kmenových knížectví Čechů, Zličanů a Pšovanů. Je vysoký kolem 70 cm a bývá uváděn i jako možný dolmen, který sloužíval k astronomickým pozorováním v době keltského osídlení."

https://www.vy­letnik.cz/zaji­mavosti-z-oblasti/stredni-cechy/polabi/556-mydlovarsky-luh/

Další odpovědi
Kepler

Film byl natočen podle stejnomenné knihy Bohumila Hrabala.

Edison

Zeptej se autora… 😉