metro

Jak vznikl český název Jaderského moře?

Odpovědi
Arne1

K čemu asi existuje Wikipedie ?

Název Jaderské (dříve též Adriatické) moře pochází od starověkého přístavu jménem Hatria nebo Atria, dnešního města Adria v deltě Pádu. Ve starověku býval Jadran též nazýván Mare Superum („Horní moře“), zatímco Mare Inferum („Dolní moře“) bylo označení pro moře Tyrhénské.

Zdroj: wiki

Mc Merkurion

@Arne1: je to sice pěkný, ale mně taky nezajímá, Adriatické je po městě Hatria, mně by zajímalo, kde se vzalo Jaderské ??? >>> a o tom ani slavná wiki nepíše, takže odpověď na *** …

Arne1

„Jaderské“ vzniklo ze slova „Adria“, to je jasné na první poslech. Jak se jmenuje ten postup kdy se z jednoho slova v jiném jazyce vytvoří slovo velmi podobné to nevím, ale určitě se to dá najít.