talka

Jak vznikaly kolonie?

Právo silnějšího?

Odpovědi
Nuk nuk

Záleží jak kde a jak kdy. V místech, která nebyla vůbec nebo jen velmi řídce obydlená to asi bylo snazší. Porstě se přišlo, založila se kolonie a bylo.
Tam kde nějací domordci žili, jako třeba dnešní USA, Kanada, Austrálie, ale i Sibiř, tam to holt bylo kdo z koho.

Kepler

V podstatě ano. Bylo objeveno nové území, třeba v zámoří a mocnost si z něj udělalo dojnou krávu. Hodně se dozvíš na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kolonie

dubraro

To taky. Možná ne ani silnějšího, ale technicky pokročilého a lépe organizovaného.
V Evropě byl přebytek obyvatel a nedostatek surovin. Protože v té době již byla mořeplavba dostatečně rozvinutá, tak se vydali hledat zdroje a životní prostor jinde po světě.
Někdy hrubou silou, někdy s přesvědčením (případně i oprávněným), že výměnou za podrobení přinášejí koloniím civilizaci, pokrok a lepší život.

xxx3

ano, právo silnějšího. Nutno dodat, že tehdejší praktiky by v současnosti byly pádným důvodem hnát kolonizátory před mezinárodní tribunál za zločiny proti lidskosti, genocidu, atd.