Džanička

Jak vznikají v hlavě vši, to vzniknou sami třeba ze špíny, nebo je musíte někde od někoho chytit..

Nejlepší odpověď
anonym

Vši jsou paraziti a přenášejí se z osoby na osobu. Ve školách se stávalo, že s nimi děti obchodovaly, protože potom musely být doma.

Další odpovědi
Conchus

Ano, to musíš od někoho chytit, buď živé vši nebo jejich vajíčka. Ze špíny se žádné zvíře nevytvoří.

Drap

Ze špíny, to je pověra. Musíš je od někoho, nebo někde chytit. Je to živý organismus, který se rozmnožuje stejně, jako většina hmyzu.

venkovan

Co si pamatuji, tak do špíny mi se pokoušeli zasadit brambory. jak vzali do roky motyčku,. že ji půjdou nakopat, prachal jsem k vodě a mýdlu.
Ale může se stát, že v té š=íně se přenesou vajíčka.
Nicméně nejčastější je přenost rukou, hřebeny, čepicí apod.