sesednizkola

Jak vznikají tyto „vyšlapané“ cestičky v Centrálním parku Prahy 13?

Vyšlapané cestičky v parcích. Fotka pořízena v Centrálním parku Prahy 13. Mají na to nějaký stroje? Nebo že jsou dva lidi vedle sebe a tak vyšlapane dvě cestičky. Jedna je na začátku, protože napřed, když tu byl ještě jen trávník, nesměle vstupovali (se strachem z odsouzení okolních slušných lidí co chodí zásadně jen po chodníku) za sebou? Stroj by mi připadal logicky, ne vždy chce člověk někde vytvořit asfaltovou cestu.

https://postim­g.org/image/50zs123y3/

Nejlepší odpověď
Kepler

Nehledal bych v tom záhadu, vyšlapané cestičky vznikají i na sídlištích apod. Nejčastěji tak vznikají zkratky. To že se chodníček rozdvojuje vzniklo nejspíš tak, že na původním chodníčku vznikaly louže a bláto, tak se to obcházelo.

Další odpovědi
autacek

Lidi si je normálně vyšlapali tak jak bylo třeba, neboť projektant většinou nepřemýšlel odkud kam se potřebují lidé dostat, tedy aby to bylo účelné, ale mnohdy tak, aby to bylo hezké na papíře či obecně z architektonického hlediska.

To že je vyšlapaná stezka dvojitá svědčí o tom, že je natolik používána, že je často potřeba aby se zde minuly protijdoucí osoby, tedy vznikly hned cestičky dvě. Ostatně to potvrzuje i rozdvojení až po pár metrech po „nástupu“ z chodníku, neb tu chvíli pro minutí jinak lidé počkají na pevném podkladu.